Už podvacáté se čeští i slovenští zpěváci sejdou na benefičním koncertě Noc s hvězdami, který pořádá zpěvák a producent Martin France. Na zámku v Zahrádkách v sobotu 4. srpna zazpívají Petr Vondráček, Ilona Csáková, David Deyl nebo Josef Laufer a i letos čeká na diváky překvapení v podobě jednoho z účinkujících.

„Výtěžek koncertu je stejně jako v předchozích letech určen na obnovu vyhořelého zámku v Zahrádkách,“ říká Martin France a vzpomíná na začátky benefice, jejíž historie se začala psát před 19 lety na hradě Houska. „Tenkrát se tam poprvé potkali s Romanem Vojtkem, Tanjou a Gabrielou Bártíkovou. Diváků dorazilo přibližně třicet a místo rautu jsme si opékali buřty.“

Mezi „držáky“ této akce patří už neodmyslitelně moderátorská dvojice Markéta Mayerová a Slávek Boura, kteří zde budou moderovat již osmnáctým rokem. Stálicí je také zpěvák Jarek Šimek, který se po zdravotních problémech pomalu vrací na podia.

Jelikož se letos slaví 100 let české státnosti, přijedou i interpreti ze Slovenska, a to pěvecká legenda Marcela Laiferová, která se už měla objevit na akci vloni, ale při pádu si zlomila ruku a nemohla přijet. Dorazí i mladý a nadějný interpret Martin Harich, kterého čeští diváci mohou znát z Česko slovenské Superstar. „Kromě nich se také přijedou představit Sabina Křováková, Zuza Nová a kapely The Rockset, Angels a El Ectro Folk,“ dodává France.

Vstupenky je možné zakoupit přes Ticketlive a nebo v den konání přímo na místě.