Navazuje tím na trend návratu k neohrabanému, přesto příjemnému způsobu poslechu hudby z LP desek. V záplavě digitálních formátů a streamovaných rádií, které nabízejí takřka cokoliv a v neomezeném množství, je občas hezké si s hudbou dát trochu práce. Desku vyjmout z obalu, oprášit, položit přenosku a následně si soustředěně a v klidu užít obsah, který si pro vás hudebníci připravili.

V tomto případě si skupina „stárnoucích" třicátníků připravila charakteristický mix zábavy, nástrojového umění i záměrného neumění, který výstižně naplňuje motto alba "starší, tlustší, vtipnější". Po pětileté pauze od poslední desky se vrací s nekompromisní žánrovou neurčitostí na pomezí rock'n'rollu, dadaismu a punku, tolik milovanou jejich příznivci.

Na křest alba se přátel a fanoušků skupiny dostavilo ohromné množství. Atmosféra by se dala doslova krájet, přejít z jednoho konce malého klubu na druhý vyžadovalo notnou dávku průbojnosti. Večer hudebně otevřel Pepa Fárek ze skupiny The Viv, který za doprovodu předělávek klasických rockových hitů zavzpomínal na počátky kapely Papír sklo plasty. Po krátké pauze přivolal nelidský řev fanoušků hlavní hvězdy večera, které odehrály velice energický set, kde se prolínaly starší hity s novinkami aktuálního alba. Po několika písních kapela pokřtila spolu s producentem Šimonem Jelínkem samotnou desku. Kdo by byl řekl, že z papírového přebalu desky se dá pít sekt. Po krátkém osvěžení pánové nepolevili ve svém nasazení a diváci v prvních řadách mohli sledovat proudy potu odlétávající z frontmana Jirky Gottliebera.

Po koncertě následovalo všeobecné veselí a nástrojové improvizace přítomných hudebníků.

Nakonec dobrá zpráva pro všechny posluchače; na webu www.cervenykun.cz si můžete album Šílení buď stáhnout zcela zdarma v elektronické podobě nebo zakoupit na vinylovém nosiči.

Jiří Jelínek