Jeden autor představí své povídky, druhý zase básnickou prvotinu. Dvojice Josef Snětivý a Miloň Čepelka zavítala na sever již v lednu, kde se tito pánové představili jako velmi zábavné a všestranné duo. Tentokrát své knihy i hudbu předvedou před libereckým publikem v Krajské vědecké knihovně dnes 18. května od 18 hodin.

Miloň Čepelka bude předčítat ze své povídkové knihy Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky a Josef „Pepson" Snětivý zase ze své básnické prvotiny s názvem Z deště pod opak.

„Mohu-li mluvit sám za sebe, diváci se mohou těšit na mé písně, které představím díky různým dechovým nástrojům, i na knihy, ať už starší či tu úplně novou," řekl Josef „Pepson" Snětivý.

S Miloněm Čepelkou spolupracuje nakladatel a autor Snětivý již delší dobu a díky práci se z těchto umělců stali i dobří přátelé.

Seznámili se před šesti lety

„Seznámili jsme se začátkem roku 2006, pořádal jsem jednu kulturní akci. Mezi hosty se objevilo i Miloňovo jméno. Poslal jsem mu tehdy dopis do jednoho rádia, kde měl pořad, a záhy přišla velmi milá odpověď. Následně jsem ho poprosil o setkání nad sklenkou, což nejprve ve své skromnosti odmítal se slovy, že „nechápe, co z toho budu mít". Leč sešli jsme se a to bylo začátkem naší knižní spolupráce i našeho přátelství, kterého si velmi vážím," upřesnil Josef Snětivý.

Miloň Čepelka patří mimo jiné i mezi cimrmanology. V legendárním ansámblu ztvárňuje převážně ženské role. O své knize Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky řekl skromně toto.

„Jsou to povídky, které ležely v zásuvce. Vzpomněl jsem si na ně a byl jsem zvědav, jak se k nim po letech postavím. Buď jsem ztratil soudnost a sebekritiku nebo si příliš fandím, ale zdálo se mi, že by to šlo. Tak jsem to nabídl nakladatelství Čas, které mě mezitím vydalo druhé vydání Mandelů sonetů. No řekněte, kdo se dnes může pochlubit tím, že mu sbírečka poezie vyjde znovu. No a Pepson Snětivý to vřele přijal, takže mám už čtyři prozaické knížky za sebou."

Beseda plná zajímavých historek, hudby a hlavně ukázek z básní a povídek čeká návštěvníky liberecké knihovny ve velkém konferenčním sále již dnes v 18 hodin.