Od nové pražské skupiny eFeM asi znáte jejich první album „Kolem nás" (BrainZone 2014), možná i klip „Co proti mě máš", ale jistě jste je ještě neviděli živě. Šanci máte až zítra v Jablonci v Eurocentru, kde zahraje od 19.00 v roli předkapely Ewy Farne. I o tom jsme si s dvojicí Filip Sázavský (zpěv; jeho otec založil Nerez i Neřež; v Neřež dál hraje) + Martin Chobot (zpěv, kytary).

Jaké jsou vaše pocity z uplynulých koncertů na turné s Ewou?

Pro nás je hraní s Ewou první větší koncertní zkušenost. Je skvělé, že můžem naší hudbou oslovit tolik lidí během pár týdnů. Velmi si vážíme toho, že nás fanoušci Ewy berou a chodí na koncerty dřív, aby si nás poslechli.

Máte zajímavé zážitky?

Například jsme dělali náš první rozhovor v Polštině, to byl dost zajímavý zážitek (smích). Důležitou událostí pro nás bylo i naše první televizní vystoupení, ve kterém jsme s Ewou v rámci propagace turné zpívali naši společnou píseň „Síla slov".

Vaše hudba se od hudby Ewy liší. Vnímáte ji jako rozdílnou i vy? Jak se na koncertech doplňujete, jak vám vše funguje?

Naše hudba inklinuje do značné míry k popu, takže může být vnímána spíše jako podobná. Rozdíl ale vidíme v tom, že naše písně stojí více na textech, kdežto Ewa má za sebou velkou kapelu a ta asi hraje o dost náročnější hudbu, než je ta naše.

A do jaké míry podle vás k sobě patří Ewina hudba a ta vaše?

Protože právě jede Ewa turné „V akustickém směru", jde to dohromady velmi dobře. K její běžné koncertní sestavě bychom se tak nehodili.

Jaký čas máte vymezený v roli předkapely?

Přibližně 25 minut, tedy v našem podání šest písní. Asi je důležité aby předkapela nehrála dlouho, jen diváka lehce připravila ale nechala mu dostatek sil na hlavního umělce.

Co na koncertě v Jablonci divákům zahrajete? Zazní také některé písničky mimo desku?

Zahrajeme písně z naší debutové desky „Kolem nás" plus jednu společnou s Ewou, která zatím nikde nevyšla. Jmenuje se „Síla slov".