Zcela nový vánoční program představí na Vánočním koncertě v Domě kultury liberecký pěvecký sbor Severáček, který na konci listopadu dokončil další album, věnované duchovní tvorbě.

Koncert se koná v neděli 18. prosince od 17 hodin.

„Tentokrát jsme si pro liberecké publikum připravili cyklus evropských koled v úpravě Milana Uherka, které mají zajímavý doprovod trubek, lesních rohů a zobcových fléten. Dostane se ale i na české a moravské koledy a písně z našeho tradičního repertoáru,“ uvedla sbormistryně Severáčku Silvie Pálková. „S Plamínky, naší nejstarší přípravkou, jsme letos nachystali náročnou suitu koled z Lašska v úpravě Petra Ebena a nejmenší Broučci a Malí zpěváčci se představí s koledami Milana Uherka, který je právě pro ně zkomponoval,” doplnila.

Více jak 260 dětí Severáčku doprovodí svou hrou klavíristka Eva Dvořáková a instrumentalisté z Divadla F. X. Šaldy, ale hrát budou i děti samotné.

Na koncertu bude zpívat i publikum

Na závěr koncertu vyzve sbormistryně bývalé členy sboru, kterých bývá v řadách publika vždy velká řada, aby si společně zazpívali Pastorelu J. Linka.

Zde se společně s velkými i malými Severáčky představí člen opery Divadla F. X. Šaldy Jar. Patočka mladší.

„Doufám, že v předvánočním čase potěšíme nejen rodiče dětí, ale i naše příznivce a milovníky sborového zpěvu. Pro mě je to vždy jeden z nejkrásnějších adventních momentů, když děti zpívají prosté koledy s radostí a s rozzářenýma očima,“ podotkla Silvie Pálková. Po vánočních koncertech si děti oddychnou jen na chvíli, neboť je čeká zpíváním nabité jaro.

Koncertní sbor Severáčku se bude chystat na březnový zájezd do Švýcarska, kde se zúčastní festivalu Singing bridge 2012 v Locarnu.

Také je naplánované koncertní turné po Francii, které se uskuteční v květnu, kdy bude sbor soutěžit na světovém sborovém klání v Tours, ale zazpívá si i s naším předním tenoristou Alešem Briscejnem v katedrále v Blois. Přípravkové děti čeká přehlídka Malí zpěváčci, kterou organizuje Kruh přátel Severáčku a během níž v Liberci zazpívají také děti z Francie a z Jižní Koreje. (prů, mi)