Původně chtěla být malířkou nebo herečkou. Malířství zůstalo její velkou zálibou dodnes a v několika českých filmech si zahrála menší role.

Začínala zpívat v pěveckém sboru

Hlavní roli v jejím životě však hraje muzika. Od dvanácti let zpívala ve sboru, později zkoušela štěstí s tanečním orchestrem i rockovou skupinou.

V roce 1971 vytvořila s banjistou a zpěvákem Jiřím Jeřábkem folkové duo, které vzápětí rozšířil na trio vynikající, bluesově cítící kytarista, zpěváka a hráč na foukací harmoniku Petr Kalandra.

V roce 1973 nahradil Jeřábka invenční autor, kytarista a zpěvák Oskar Petr a soubor s názvem Marsyas byl na světě. Po emigraci Oskara Petra hráli v Marsyas od konce 70. let Pavel Skála a Jiří Vondráček, kterého později nahradil Jaroslav Olin Nejezchleba.

V polovině 80. let Zuzana Michnová zdařile vybočila i mimo Marsyas a natočila ve spolupráci s kytaristou a skladatelem Michalem Pavlíčkem svůj sólový projekt Rány. V 90. letech přišla mateřská pauza, pak producentské a manažerské aktivity.

Už se opět objevuje za mikrofonem

V novém tisíciletí se opět začala objevovat před mikrofonem. Nedávno se spojila s Oskarem Petrem a společně s kapelou Petr Kalandra Memory Band se rozhodli na tradici Marsyas navázat. Na svých vystoupeních představují průřez tvorbou všech tří původních protagonistů této legendární kapely.

V loňském roce vyrazili na velké turné po celé republice a další koncertní činnost plánují i na letošní rok. Oskar Petr zpívá své nejznámější skladby jako Zmrzlinář či Karolína a Zuzana Michnová vzpomíná na písně S Louisem, Marsyas a Apollón nebo Země Bójů.

REBELUJÍCÍ DÁMY ČESKÉ HUDBY 2012

Zuzana Michnová, Oskar Petr
a Petr Kalandra Memory Band

Kdy: čtvrtek 9. února
v 19.30 hodin

Kde: Kulturní centrum Vratislavice 10 10 10
Vratislavice nad Nisou

Co tam uvidíte:
Koncert folkové a folkrockové zpěvačky Zuzany Michnové s Oskarem Petrem a Petr Kalandra Memory Bandem

Vstupenka:
220 Kč

Její výrazný sytý hlas je vhodný jak do bohatých harmonických souzvuků tak i do průrazných sólových melodií. Její frázování rytmů a rýmů hladce klouže nad hudebním doprovodem jak ladné a zároveň energické tahy štětcem po plátně.

Sestavu doplňuje mostecký zpěvák, skladatel a textař Míra Kuželka, který interpretuje písně Petra Kalandry.

Barvou hlasu se opravdu velmi blíží zpěvu tohoto předčasně zesnulého bluesmana. Všichni pak spolu zpívají Břímě, Hrnek, Dopisy, Solnej sloup a další slavné pecky.Přijďte si zavzpomínat na chvíle, kdy jsme díky Marsyas brali život Jen tak a V přítmí kolem sebe jsme hledali Kousek přízně. Zuzaně to stále zpívá velmi dobře!

Cyklus Rebelující dámy každý rok

Cyklus koncertů Rebelující dámy české hudby vznikl ve spolupráci umělecké agentury Taktika Muzika s Městskou knihovnou v Praze.

Koná se každoročně ve Velkém sále Městské knihovny v Praze, letos proběhne již devátý ročník. Od roku 2010 probíhají koncerty i v dalších městech České republiky. Zatím se s cyklem seznámili návštěvníci v Litoměřicích, Benešově a Českých Budějovicích.

DALŠÍ KONCERTY REBELEK ČESKÉ HUDEBNÍ SCÉNY
Vratislavice nad Nisou (Liberec)
Vratislavice 10 10 10

13. března od 19.30
Dagmar Voňková
Česká kytaristka, skladatelka a zpěvačka


12. dubna od 19.30
Lucia Šoralová & La Alma

Slovenská zpěvačka

15. května od 19.30
Bára Hrzánová & Condurango

Zpěvačka, perkusistka a hráčka na trubku

Vstupenky budou k dostání v síti Ticketportal a v pokladně kulturního centra 10 10 10.

Dalším dějištěm koncertů bude od letošního roku Kulturní centrum Vratislavice 101010 v Liberci. Cílem projektu je představit kultivovanému publiku současnou tvář ženské hudební scény nejrůznějších žánrů a popularizovat tak tvorbu více či méně známých ženských hudebních osobností.

Projekt se též snaží zasadit českou současnou hudbu do kontextu hudby zahraniční a prezentovat jejich vzájemné prolínání či originální syntézu.

Ke koncertování jsou zvány české umělkyně žijící v zahraničí (Marta Töpferová) či naopak zástupci jiných národnostních menšin a cizinky žijící u nás (Tonya Graves, Suí Vesan, Al-Yaman, Ridina Ahmed, Tara Fuki a další).

Soustředí se hlavně na začínající hvězdy

Cyklus se soustředí také na popularizaci tvorby začínajících interpretek. Po boku zavedených kolegyň vystoupila např. talentovaná zpěvačka Tereza Staňková s kapelou Techtle Mechtle či šansoniérka Ema Márová.

V rámci projektu se již představila celá řada vynikajících umělkyň, například Lenka Dusilová, Radůza, Vladivojna La Chia, Kaprálová kvartet, Lenka Filipová, Ida Kelarová, Vesna Vaško Cáceres, Pavla Kapitánová, Alice Bauer, Pavla Milcová, Jana Kratochvílová, Ester Kočičková a mnoho dalších.