V Žizníkově u České Lípy letos vystoupí jedna z největších postav moderního reggae a dancehallu a autora desítek hitů Buju Banton! Druhým headlinerem je v kontrastu okouzlující zpívající dědeček Derrick Morgan, který je jedním z matadorů rock steady a ska, který přiletí s afro-karibskou kapelou Yard Vibes Crew.

Ze západo-africké Ghany přiletí vystoupit a zároveň uspořádat taneční workshop hned 15 členů tradičního projektu Dzadzeloi Cultural Troop, nebo z Rakouska přijedou hudební futuristi Dubble Standart, s kterými letos vydal album sám Lee Scratch Perry!

Za domácí se návštěvníci mohou těšit na celou špičku tohoto žánru – od multikulturních United Flavour nebo Feher Fekete Kerek přes skáčkové Fast Food Orchestra a Prague Ska Conspiracy až ke kapelám, které v Žizníkově prostě nemůžou chybět - boleslavské Švihadlo, jejich elektronický projekt Dub-O-Net s novým albem, nebo tribal-dance kapela Hypnotix, která mimochodem letos slaví už 20 let od svého vzniku.

To vše a mnohem vice najdete poslední červnový víkend na hlavním pódiu v Žizníkově. V pátek 26. června navíc zahraje i jedna z nejstarších českých ska kapel Sto Zvířat. Populární kapela se dala dohromady počátkem devadesátých let a od té doby natočila osm řadových alb a koncertovala na stovkách různých míst. V jejich hudbě se snoubí inspirace anglickým 2tone s texty plnými pozoruhodné filosofické reflexe.

K tomu ještě festival nabídne takřka non-stop proud muziky na dalších dvou scénách, kterými bude Dancehall a Dub Station. Letos poprvé tři dny i tři noci. První interpreti startují v pátek v 16 hodin.