Ve Vesci už jedou všechna tři pódia. Na Gambrinus a Jack Daniels stagi se střídají tuzemské celostátní kapely i zahraniční skupiny. Ve stanové stagi hrají bandy regionálního formátu, které letos poprvé dostaly příležitost zahrát si na největším festivalu v kraji díky soutěži, kterou pořadatelé uspořádali.

Hudba ale nezní pouze z těchto tří pódií. V areálu hraje i reprodukovaná muzika. Každou chvíli na jiném místě vystoupí parta bubeníků, která buší do popelnic na tříděný odpad.

Vedro k padnutí

Počasí si organizátoři objednali prvotřídní. Až je toho tepla někdy moc. Návštěvníci si ale mohou odskočit do bazénu, pod sprchy, či nechat se ovívat sněžnými děly.

"Areál mi připadá menší než loni, ale přesto si to užívám. Jsem ráda že je tu k dispozici bazén. Užila jsem si asi nejvíce Wohnouty, na které jsem parádně zapařila. Přítel má rád Iné kafe, tak jsme se na ně šli podívat. I když je neznám, byla jsem příjemně překvapená," zhodnotila první den Martina Nová z Mostu.

Z odpoledních kapel vytvořili jednu z nejlepších atmosfér Wohnout, kteří hrají energickou kytarovou muziku. Ta stojí na typických slovních hrách a zpěvu bratrů Homolových.

Fotografie ze čtvrtečního Slovenského večera si můžete prohlédnout ZDE.

Přestože hráli hity hlavně z poslední desky, fanoušci byli nadšení. Touto deskou se kapela dostala na úplný vrchol.

Na nejznámější hit Svaz českých bohémů, který zazněl až na úplný závěr, přibíhali na již zaplněný plac před pódiem další a další diváci, kteří hit znali a zpívali z plna hrdla. Není divu, text: "Vracím se domů nad ránem, kvalitním vínem omámen…" správně vystihuje festivalovou náladu a je výtečným zakončením už tak hity nabitého koncertu.

Vyšumělé texty

Mírným zklamáním bylo vystoupení dua Těžkej Pokondr, které hraje již dlouhá léta humorné předělávky slavných zahraničních hitů. Jejich vystoupení nepřineslo nic nového. Na trávníku, na kterém ještě před několika minutami řádilo na Wohnouty několik stovek lidí, posedávalo mnohem méně posluchačů a sem tam někdo zpíval vyšumělé texty. Dva interpreti se to snažili zachraňovat vtipnými kostýmy a hláškami. U někoho se chytali.

„Pamatuji si Těžkého Pokondra z puberty, kdy jsme na jejich písničky pařili v klubu. S přibývajícími léty mi kapela přijde spíše trapná, než že bych pociťoval nějakou nostalgii. Je mi to trošku líto, ale chápu, že si své posluchače najde, jako všechny kapely," řekl Lukáš Pokorný z Liberce.

Maminku mu počůral lev

Naopak další formace Monkey Business nezklamala. Připravila pastvu pro oči díky pódiové show a kostýmům i rozvlnila boky přítomných svou energickou a taneční muzikou. Jak už je u opičí party zvykem, hudebníci na sebe navlíkli opět střelené oblečky, které moc neopakují. Každý koncert překvapí něčím novým.

To, s čím se frontman Matěj Rupert rád opakuje, a to hlavně v Libereckém kraji, je jeho historka o mamince a její návštěvě liberecké zoo. Můžeme jen spekulovat, zda je vymyšlená. Rupertovu matku - prý ještě v kočárku- počůral lev, když navštívila zoologickou v Liberci se svou matkou, zpěvákovou babičkou.

Vrcholem pátečního večera byly koncerty zahraničních kapel Sunrise Avenue z Finska a švédských powermetálistů Sabaton.

"Vystoupení Sabaton byl pro mě největší hudební zážitek v životě. Zpěvák Joakim je napůl Švéd a napůl Čech a jeho vstupy a hlášky mě hrozně bavily. Umí prostě udělat show pro metalové publikum," řekl Ondřej Chytra z Jablonce, který na festivalu dělá bedňáka, aby si mohl vychutnat koncert své oblíbené kapely.

Hosté festivalu se po půlnoci dočkali i ohňostroje.

„Zítra se těším na Martu Kubišovou, kterou si vychutnám z lavičky," pozval diváky na svou oblíbenkyni otec Benátské Pavel Mikez. Zpěvačka zazpívá na Gambrinus stagi od 15.05.