Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Romaňi cerha alias Romský stan. Nový Bor bude hostit unikátní dvoudenní projekt

Nový Bor – Jako kdyby přijela kočovná romská rodina. Na konci druhého týdne v září vyroste v parku u novoborského kina Romský stan.

24.8.2014
SDÍLEJ:

VOJTA LAVIČKA. Oblíbený a známý romský houslista vystoupí v Romském stanu v Novém Boru.Foto: http://media.alza.cz

Plachta cirkusového šapitó tu na dva dny zastřeší unikátní projekt, jehož cílem je vytvoření místa pro společné setkávání Čechů s Romy a jejich kulturou.
„Vydáváme se do regionu, který v posledních letech plní stránky novin zejména zprávami o konfliktech mezi občany. V Novém Boru chceme vytvořit místo, kde budou moci návštěvníci zažít to dobré, co přináší přítomnost romské menšiny v Evropě a společně zauvažovat nad skutečnostmi, které vedou k některým aktuálním společenským problémům," říká organizátor akce Adam Pospíšil z organizace Pražská společnost bloumající veřejnosti.


Interaktivní program akce je složený z workshopů pro žáky základních škol i pro veřejnost o romském jazyce, kultuře a historii. Večer budou ve stanu vystupovat nejen vynikající romské kapely, ale představí se také romské divadelní představení.

Je připravena i veřejná diskuse o budoucnosti soužití v regionu, které se zúčastní představitelé města, reprezentanti romské komunity a dalších institucí. Záštitu nad akcí převzal starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Lavička i Bihári

Součástí seminářů pro školy budou vystoupení umělecky nadaných romských dětí, ale také interaktivní hry s romskými osobnostmi, například s hudebníky Vojtou Lavičkou či Máriem Bihárim.
V odpoledních hodinách se stan otevře veřejnosti, která bude moci shlédnout např. výstavu fotografa Lukáše Houdka a některou z výstav Muzea romské kultury v Brně.

Kavárna i bar

Měly by se také promítat filmy s romskou tematikou. Nebude chybět ani kavárna a bar a návštěvníkům budou k dispozici také nejrůznější vzdělávací materiály a literatura. Ve stanu určitě vystoupí novoborská kapela Gipsy Bor Band, dále Gipsy Spirit houslisty Vojty Lavičky a progresivní formace Bitumen Beat (bývalí Terne Čhave).

Autor: Michael Polák

24.8.2014
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení