Pod režijním vedením Luďka Munzara se v hlavní roli představí Hana Maciuchová a Jana Hlaváčová (na snímku), členky pražského Divadla na Vinohradech a Lucie Matoušková.

Hra je komediálním příběhem tří žen, které se vzájemně neznají, ale spojuje je osudové pouto. Všechny milují jednoho muže. Jak se s tímto vztahem vyrovná každá ze tří žen, zdali je velká láska dokáže proměnit, povznést či zničit, se můžete přesvědčit v pondělí 13. září v 19 hodin v Městském divadle v Novém Boru. Luděk Munzar, manžel Jany Hlaváčové, je nejen režisérem, ale i tvůrcem scény.

Autorka hry Žárlivost Esther Vilarová vydala dva romány a přes deset divadelních her, ve kterých se věnuje téměř výhradně vzájemným vztahům mezi muži a ženami. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních místech společnosti Kultura Nový Bor.

V říjnu se mohou diváci těšit na divadelní představení Můj báječný rozvod, ve kterém všechny role ztvární vynikající herečka Eliška Balzerová. Hra je nejúspěšnější komedií současné irské dramatičky Geraldiny Aron, která navštívila pražskou premiéru představení a byla výkonem Elišky Balzerové doslova nadšená. Autorka hru věnovala všem, kteří nikoli vlastní vinou zůstali sami.

Můj báječný rozvod je sice především skvělá komedie, ale o vážných a docela smutných peripetiích života, které jsou důvěrné známé minimálně ženské části populace. Na divadelních prknech však naštěstí má vše šťastný konec.

Autor: Ilona Rejholcová