Letos se bubeníci z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin slétnou do patnácti českých měst, na konci týdne zavítají také do Nového Boru. V divadle vystoupí hned dvakrát.

Slet bubeníků je svým pojetím projekt naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Letos přibudou i melodické nástroje (kytara, hlas). Tento pestrý globálně hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání každý do společné tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.

V novoborském divadle se představí Pavel Fajt, Miloš Vacík, Oona Kastner, David Koller, Pavel Koudelka, Tomáš Reindl, Ondřej Anděra, Zdeněk Bína. „Bez nadsázky lze říci, že se na jednom pódiu potkají styly celého světa. Letošní Slet bubeníků je něco jako orchestr snů, něco jako ve sportu All Star umělecký tým," uvádí jeden z organizátorů Romek Hanzlík.

Koncerty v Novém Boru se konají v neděli 3. a v pondělí 4. listopadu, vždy od 19 hodin.