Řadu divadelních představení a hudební festival nabídne během července letošní Sloupské kulturní léto. Sezonu odstartuje v pátek 3. července ve 20.30 známá parodie z divokého západu Limonádový Joe, kterou přiveze Hoffmannovo divadlo Uherské Hradiště.

Úterní červencové večery budou v Lesním divadle ve Sloupu v Čechách patřit většinou pohádkám. Ta první, která je programu 7. července v 19.30, nese název Na salaši draci jsou a na příchozí čeká příběh známých postaviček Maťa a Kubka z večerníčku..

V pátek 10. července je na programu divadelní hra podle Miroslava Horníčka Dva muži v šachu, v hlavních rolích se představí Mojmír Maděrič a Oldřich Navrátil. Miroslav Horníček mistrně napsal s půvabem sobě vlastním lehkou, úsměvnou až rozvernou divadelní „konverzačku“. Děj hry situoval do malé italské vesničky století osmnáctého, kdy se vedly mezi malými knížectvími přečetné drobné války. Hlavní dvě ženské představitelky – Guiletta a Bianca jsou půvabné, mladé, temperamentní, žádostivé a muži žádané venkovské dívky. Jejich protějšky – hrabě Marcello a hrabě Giacomo jsou dva zajatí důstojníci. Úsměvná zápletka spočívá v tom, že se tito dva znepřátelení důstojníci zajali navzájem…

Činoherní pohádku pro malé i velké diváky, Loupežník Rumcaj,s nabídne sloupské divadlo v úterý 14. července a pohádka bude na programu i v pátek 17. 7., kdy se bude hrát veselá, téměř popletená muzikálová pohádka Byl jednou jeden drak.

KOMPLETNÍ PROGRAM

pátek 3. července ve 20:30
LIMONÁDOVÝ JOE (Hoffmannovo divadlo Uherské Hradiště)
Známá parodie z divokého západu. Vstupné: 80 a 40 Kč
úterý 7. července v 19:30
NA SALAŠI DRACI JSOU (DS Fr. Kreuzmanna Praha)
Známé postavičky Matˇo a Kubko z večerníčku. Vstupné: 80 a 40 Kč
pátek 10. července ve 20:30
DVA MUŽI V ŠACHU (Divadelní agentura Albrecht Praha)
Divadelní hra podle Miroslava Horníčka. V hlavní roli Mojmír Maděrič a Oldřich Navrátil. Vstupné: 150 a 80 Kč
úterý 14. července v 19:30
LOUPEŽNÍK RUMCAJS (Docela velké divadlo Litvínov)
Činoherní pohádka pro malé i velké diváky. Vstupné: 80 a 40 kč
pátek 17. července v 19:30
BYL JEDNOU JEDEN DRAK (Divadelní agentura Agnes Česká Lípa)
Muzikálová pohádka. Vstupné: 80 a 40 kč
úterý 21. července ve 20:30
ACH, TA NĚHA NAŠICH DAM (Divadelní spolek Libochovice)
Vstupné: 80 a 40 Kč
pátek 24. července v 19:30
PRINCEZNY JSOU NA DRAKA (Docela velké divadlo Litvínov)
Rozverná pohádka s drakem Habánkem. Vstupné: 80 a 40 Kč
úterý 28. července v 19:30
POHÁDKA ČARODĚJNICKÝCH UČNŮ (NOPOĎ)
Na motivy pohádky Boženy Němcové Sůl nad zlato. Režie: Miki Vik. Vstupné: 80 a 40 Kč
čtvrtek 30. června v 19:30
O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE (Divadlo Andromeda Praha)
Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Vstupné: 80 a 40 Kč
Koupaliště Sloup v Čechách pátek 31. července
BENÁTSKÁ NOC
vystoupí: Kapři, Petra Černocká, Jiří Pracný, Zdeněk Kanka, Davide Mattioli, Princess - Queen revival Freddie Mercury…

Hru o tom, co vše se může odehrát na jedné lavičce v parku, s názvem Ach, ta něha našich dam, přiveze v úterý 21. července Divadelní spolek Libochovice. Pátek 24. 7. pak nabídne rozvernou pohádku s drakem Habánkem Princezny jsou na draka.

Na motivy pohádky Boženy Němcové Sůl nad zlato vznikla hra Pohádka čarodějnických učňů, na kterou mohou diváci vyrazit do Sloupu v úterý 28. července. Je společným dílem celého souboru NOPOĎ a vznikala postupně. Režie se ujal Miki Vik, který začínal v kdysi existujícím souboru v Novém Boru a je dlouholetým členem ochotnického souboru Jirásek z České Lípy.

Poslední červencové divadelní představení O chytré kmotře lišce bude opět určeno především dětským návštěvníkům. Na programu bude ve čtvrtek 30. 7. Následující den se program Sloupského kulturního léta přesune na místní koupaliště, kde proběhne již tradiční Benátská noc. Vystoupí: Kapři, Petra Černocká, Jiří Pracný, Zdeněk Kanka, Davide Mattioli, Princess - Queen revival Freddie Mercury.