Liberec Zlín, Olomouc, Liberec. To jsou další tři města, která si vybrala pro svou aktuální česko-moravskou road show ke svému prvnímu albu „Katarze" (Universal Music) „seriálová" pop dvojka Slza.

Duo přitom kuje železo, dokud je hitparádově žhavé. Už jejich předchozí autogramiády vyvolaly davové šílenství. Prostě „slzavý" albový debut „Katarze" zaujal natolik, že se hned po vydání stal nejprodávanějším albem týdne.

Daří se jim

„Totiž skupině Slza vyšlo hned v prvním roce existence asi vše, na co sáhla. Vedle jejích hitů jako je trojice písniček Lhůta záruční, Celibát a Katarze se Petrovi Lexovi a Lukášovi Bundilovi podařilo vybudovat silnou základnu fanoušků, o čemž svědčí neuvěřitelná vlna zájmu, která se zvedla s vydáním jejich debutového alba „Katarze" (vyšlo 13. listopadu)," potvrdila Štěpánka Batíková z firmy Universal Music.

„Mysleli jsme si, že mladí už dnes CD nosič nepoužívají a nekupují. Je neuvěřitelné, že prakticky v den vydání Katarze byla naše cédéčka hned pryč…" Duo Slza

3 000 kusů

„Za deset dní se té desky prodalo více než tři tisíce kusů CD Katarze, což Slzu suverénně katapultovalo na první příčku v prodeji fyzických nosičů," doplnila ke kapele, která aktuálně patří mezi největší objevy na české hudební scéně.

A není to jen novinářský či firemní obrat. V sobotu v přímém TV přenose ze Státní opery Praha totiž proměnila svou nominaci na Objev roku v anketě Český Slavík.

Katarze skupiny SLZA je historicky prvním albem domácího debutujícího umělce, kterému se podařilo obsadit první místo žebříčku IFPI v prodejnosti alb, a to hned v prvním týdnu.

„Mysleli jsme, že mladí už dnes CD nosič nepoužívají a nekupují. Je neuvěřitelné, že prakticky v den vydání Katarze byla cédéčka hned pryč a musela se rychle dovyrábět další. Tak vyprodaná byla vlastně všude," pochvalovali si Petr a Lukáš.

Dvojčlenná skupina Slza strávila už předminulý týden na cestě po vybraných regionech, kde se k vydání desky „Katarze" odehrávaly autogramiády a dokonce i malé akustické koncerty, které se pro nevídaný zájem musely ve většině případů přesunout ven před prodejny.

„I přesto, že na každé z míst dorazilo až tisíc lidí a v Ostravě více než dva tisíce fanoušků, podařilo se tu Petrovi s Lukášem vytvořit až rodinnou atmosféru. A to takovou, že se každému svému posluchači nejen zvládli podepsat, ale také se s ním pozdravit," informovala Deník Batíková.

„Moc nás těší, že se autogramiády k našemu cédéčku Katarze setkaly až s takovým ohlasem. Velmi si našich fanoušků vážíme a dokud všichni nejsou spokojeni, neodcházíme a každému se věnujeme," vysvětluje Lukáš.

A Petr k tomu ještě lehce překvapeně dodává: „Díky tak obrovskému zájmu našich příznivců pak trvaly některé naše autogramiády i víc než čtyři hodiny."