Součástí akce bude také přednáška horolezce Petra Misky Maška s promítáním o výstupu na Denali s Radkem Jarošem a na Čo-Oyu s Honzou Říhou.

Novinkou letošního festivalu bude sekce Lužické hory, která je zařazena na konec. Jedná se o krátké filmy různých autorů, které spojila láska k Lužickým horám (Ondřeje Fetra, Petra Jana Juračky, Daniela Šťastného aj.) Po skončení projekce proběhne losování o ceny, které věnovaly Ski Polevsko, Nortico, Active tour cestovní kancelář, Kultura Nový Bor a Město Nový Bor. Po celou dobu festivalu je zajištěno občerstvení z Mňau Café.

Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. V programu je 7 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.

Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá.Zdroj: Snow Film Fest

A o čem jsou letošní filmy podrobněji?

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. letech - Dušana Trizny a Milana Madaje.
Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá.
Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu.
Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho.
Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku, velkou roli hraje věda, ale i radost a zodpovědnost za lidské konání ve snaze snížit dopady cestování na nejnižší možnou míru.
Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.
Ski for freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, poskytnout potřebné lyžařské vybavení a hledat talenty, kteří by se mohli zúčastnit zimních olympijských her v roce 2022.

Vstupenky je možné zakoupit on-line na stránkách novoborského kina nebo v předprodejních místech společnosti Kultura Nový Bor.