Vysokoškoláci z liberecké univerzity a ochotníci z divadelního spolku Vojan spojí své síly. Ve středu 4. dubna představí v libereckém Experimentálním studiu v Lidových sadech hru Williama Saroyana Tracyho tygr. Představení začíná 
od půl osmé večer.

„Studenti Technické university oslovili svou profesorku Janu Johnovou, která je také členkou Divadelní společnosti Vojan o.s., s tím, že by si také rádi zahráli divadlo. Jana Johnová požádala režiséra Pavla Sišku a mě, zda bychom se na tomto studentském projektu podíleli. Souhlasili jsme a po dlouhém hledání titulu padla naše volba na Tracyho tygra od amerického spisovatele Williama Saroyana,“ upřesnil Jiří Máša z českodubského divadelního spolku.

V hlavních rolích se představí Vojtěch Starý v roli Tracyho, Jiří Máša jako vypravěč a Hana Krákorová v roli Laury. V dalších rolích si zahrají Lenka Kubínová, Markéta Filipová, Tereza Johnová a Michaela Pourová.

Původní hudbu k inscenaci složil Jaroslav Koutský. Režie se ujal člen českodubského divadelního souboru Vojan Pavel Siška pod dramaturgickým dohledem členky téhož souboru a vyučující z Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity Jany Johnové.

Příběh Tracyho a jeho tygra nás zavádí do světa metafor a symbolů propojených jednotlivými postavami, zejména pak postavou vypravěče, který nás po šachovnici života celým příběhem provází.

„Tématem je láska a ta je mladým lidem blízká. Nebylo vůbec jednoduché přepracovat knihu ve scénář, ale povedlo se. A navíc celé představení doprovází živá hra na klávesy. Byly to pro nás všechny nesnadné úkoly, ale studenti byli skvělí, na zkoušky chodili připraveni, a tak se výsledek dostavil,“ dodal Jiří Máša z Divadelní společnosti Vojan Český Dub.
Představení trvá něco málo přes hodinu a vstupné je zdarma.

Reprízu studenti a ochotníci uvedou v úterý 10. dubna v Českém Dubu. Druhá repríza se uskuteční ve čtvrtek 26. dubnav Praze a třetí v pátek 18. května v Brně.

Pozvánka

William Saroyan
TRACYHO TYGR
divadelní představení

Kdy: středa 4. dubna od 19.30

Kde: Experimentální studio, Lidové sady, Liberec

Co tam uvidíte:
Studenti Technické univerzity a ochotníci z českodubského divadelního spolku Vojan společně zahrají libereckému publiku svou novou hru.