13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 se koná od 21. do 23. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Motto veletrhu pro letošní rok zní PROMĚNY ČASU a skloubí v sobě zejména historické a technické památky. Na veletrh „dorazí" i Albrecht z Valdštejna se svou družinou.

Veletrh již tradičně přináší pestrou turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí, cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu.

„Z vystavovatelů jmenujme například Královehradecký kraj, Centrálu cestovního ruchu Východní Moravy, památník Lidice, Zlatý pruh Polabí či německý region Neisseland nebo slovenský Prešovský samosprávný kraj," vypočetl mluvčí Libsereckého kraje Jiří Langer.

Těšit se můžete i na odborný doprovodný program, který bude v roce 2013 zaměřen na využití památek v cestovním ruchu, zážitkovou turistiku a technické památky. Víte, kde najdete technotrasu a co to vůbec je? Jak se stavěl Ještěd? Co je 13. komnata? Či co si představit pod pojmem Francouzský rok kultury? Přijďte na veletrh a dozvíte se více.

Slavnostní zahájení je ve čtvrtek v 10 hodin před Eurocentrem, otevírací doba veletrhu je:

Čtvrtek: 10:00 18:00

Pátek:10:00 18:00

Sobota: 9:00 12:00

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program, odborné přednášky, ochutnávky, řemeslníci a prodejci regionálních produktů, zábava pro děti i dospělé, filmový festival, výstava papírových modelů z jediného muzea papírových modelů v Polici nad Metují, historických kostýmů a fotografií.

Lákadlem bude jistě koncert skupin Mňága&Žďorp a Vypsaná Fixa v rámci turné Tugedrtůr 2013, který se uskuteční v sobotu 23. března také v Eurocentru.