Stejně jako v roce 2002 s mimořádně úspěšnou deskou Biorytmy, letos odstartovali Tata Bojs svoji šňůru v jablečném městě. Tentokrát k deváté řadové desce s názvem A/B.

Kapela vydala po čtyřech letech album. Do playlistu se dostaly: Nadčasová, Sonda, Antikvariát, Gastronaut, Radioamatér, S ní, Běžec a Národní.

Ten poté doplnily největší hity a kusy z předposlední placky Ležatá osmička, se kterou kapela slavila v roce 2011 rovněž úspěchy.

Hlavně dva hity Opakování a Papírovka se mohou dnes zařadit po bok písní jako Attention Aux Hommes, Růžová armáda či Pěšáci, což jsou koncertně nejoblíbenější skladby této party.

Vizuální show

Tata Bojs si tentokrát dali náramně záležet na pódiové show, která správně souzněla s jejich žánrem. Každá píseň měla vlastní projekci, nebo videoklip.

Z nové desky se videí dočkaly už dvě vlaštovky S ní a Antikvariát. Frontman Milan Cais v rozhovoru prozradil, že se vizuálu dočká i titulní skladba desky Nadčasová.

Album A/B obsahuje dvě poměrně výstřední skladby, Běžec, u které nahrál běžící Cais zpěv pouze na svůj iPhone.

Ve studiu totiž nebyl spokojený, píseň se mu zdála jalová a chtěl ji více autentickou, což se mu s ruchy lesa i ulice podařilo. Nechybí samozřejmě ani drobné nedostatky ve zpěvu díky zadýchání. To ale písni neubírá na zajímavosti, spíš naopak. Na koncertě ji zazpíval běžně.

Smíšený choral

Druhý je song Národní, který si skupina logicky nechala až do přídavků. Jde totiž o choral, který společně s Tata Bojs nazpívali fanoušci letos na festivalu Colours of Ostrava. Sešlo se jich pod pódiem zhruba dvacet tisíc. Refrén je vtipný. Ženy zpívaly Čechy chi chi chi… a muži Praha ha ha ha…

Komornější sborový happening se samozřejmě zopakoval i na prvním koncertu turné k nové desce v jabloneckém Eurocentru. Dam se ujal Mardoša, mužů Milan Cais.

Koncert gradoval sólem na bicí zpívajícího bubeníka a vyvrcholil čtyřmi přídavky. Band se rozloučil písní Růžová armáda.

Tata Bojs patří k českým kapelám, které si od svého vzniku drží stále stejnou úroveň a žánrově hrají muziku, která u nás není až tak moc zastoupená. Balancují na pomezí mainstreamu a alternativy a sluší jim to, i když se nezavděčí vyznavačům ani jedné z těchto skupin.

Playlist

Nadčasová, Usínací, Sonda, Antikvariát, Opakování, Gastronaut, Elišce, Moderní lidi, Jednotka času, Radioamatér, S ní, Ztraceni v překladu, Světová, Šťastnější, Papírovka, Filmařská, Běžec, Attention Aux Hommes, Pěšáci

Přídavky: Eko echo, Geometrická, Národní, Růžová armáda