Šňůra čítá celkem deset zastávek. Jednou z nich bude už dnes také Česká Lípa.

Kapela v rámci své Tour 20 let vystoupí s hudebně vizuální show Beatles Legends, která mapuje celé období tvorby legendárních Beatles 4 kostýmové převleky ve 2,5 hodinové show. Mimo známých a osvědčených hitů z raného období, kapela zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver a v závěru diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour i písně z období „Abbey Road".

Kapela je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Účinkovali také v hudebně zábavných pořadech všech našich i slovenských televizí. Své hudební vzory s úspěchem ztvárnili v muzikálových a hudebně dramatických projektech na scénách Divadla Spirála v Praze, Nové scény v Bratislavě a Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

V srpnu roku 2007 kapela dobyla další metu několikrát vystoupila v Liverpoolu ve slavném Cavern clubu, kolébce Beatles. Hráli také v rádiu BBC Merseyside, jako předkapela legendy Rock and Rollu Little Richarda, navštívili místa spojená s historií Beatles a potkali se s lidmi, kteří pamatují éru největší a nejslavnější legendy v dějinách světové popmusic. Kromě několika turné po USA se již každoroční tradicí stalo podzimní turné po České republice, stejně tomu bude i letos.

The Backwards přistupují k hudbě Beatles s respektem, úctou a snahou nejenom o kopírování hudebních postupů svých slavných vzorů. Nadchnou dokonalým zvukem, neméně důležitý je pro ně také image, look, souhra a produkce, vedoucí k výsledku, který přesvědčí i nejkritičtějšího fanouška.

Koncert se koná 21. října od 19 hodin v Jiráskově divadle v České Lípě.