Celovečerní pásmo špičkových dokumentárních filmů, které v uplynulé sezóně zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech, uvedou o následujícím víkendu dvě kina na Českolipsku. Festival Expediční kamera je na programu v sobotu 16. března od 15 hodin v kině Máj Doksy a od 16:30 v Městském kině v Novém Boru.

Letos se návštěvníci mohou těšit na expedici do nitra peruánské džungle ve filmu Matsés nebo na mrazivý příběh horolezce, vážně zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory Tupendeo v pohoří Kašmír. Dostatečného množství adrenalinu si užijete na horských kolech a packraftech při novozélandském putování Waiau-Toa Odyssey. Snímek Stumped je medailonkem handicapované lezkyně z Nové Anglie. Dvě houževnaté cyklistky se ve filmu Divided vydají na 4.500 km dlouhý závod napříč Severní Amerikou. Snímek Kroky na hraně popisuje běžeckou výpravu slovenských ultraběžců, kteří se vydali ve stopách jednoho útěku z koncentračního tábora.

ZVÝHODNĚNÉ VTSUPENKY

„Jako každý rok se o vás v průběhu festivalu postará českolipská TAO čajovna se svými osvěžujícími čaji, s dobrou kávou a s domácími sladkými i slanými dobrotami. Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji můžete zakoupit v kině Máj a v Infocentru města Doksy,“ říká dramaturg dokského kina Miloslav Lomič.