Historická střelnice zahájí o nadcházejícím víkendu bohatý kulturní program na hradě Bezděz. Návštěvníci si tu budou moci vyzkoušet střelbu z anglických dlouhých luků, jezdeckých luků, z kuše. A to jak ze silnějších pro dospělé, tak ze slabších pro děti. Luky a kuše patřily ve středověku nejen na bitevní pole, ale také hlavně na lov a k zábavě.

A k tomu poslednímu patří i střelnice, kterou přiveze skupina historického šermu Úpičtí střelci, která se zabývá převážně obdobím 1. poloviny 15. století a hlavní náplní činnosti je střelba z palných a střelných zbraní. Práci mistra kováře se železem můžete sledovat na I. nádvoří, kde budou k vidění i různé výrobky z kovářské dílny.

Sváteční víkend 5.–7. července bude na Bezdězu patřit středověku. Prohlídku hradu oživí svým vystoupením šermíři ze skupiny Fechtýři a taneční skupina Srdcové eso.

V červenci se návštěvníci mohou těšit také na Bezdězský Blue grass a country minifestival, kde zahrají kapely Red Leaf, Od plotny skok, Guitar tluppa, Boys Bussines a Album (13. 7.), setkání se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou (14. 7.) nebo šermířské turnaje, kterým budou patřit poslední dva červencové víkendy i první srpnový.

Ve druhé polovině prázdnin tu vystoupí třeba zpěvák, písničkář a busker Thom Artway.