Dvoudenní oslavy Dne dětí si připravil Pohádkový zámek v Horní Libchavě. Už v pátek od 17 hodin bude na nádvoří pod taktovkou princezny probíhat program pro menší děti Ať žijí balonky, a od 19 hodin Z pohádky do pohádky. Na větší děti bude čekat pán podzemí, který je zavede do strašidelného sklepení, odkud vyváznou pouze když splní velice těžké úkoly. V areálu si budete moci také opéct buřty. Po celou dobu budete moci navštívit dětskou dílnu, kde bude i v ceně vstupenky k dispozici pití.

Sobotní oslavy odstartují ve 13 hodin, kdy začnou první prohlídky zámku. Těmi bude provázet princezna s příběhem Den zlobení. V 15:15 uvidíte, po krátké a interaktivní předpohádce, hlavní pohádku Král navždy dítětem. Po celý den budete moci navštívit dětskou dílnu, kde bude v ceně vstupenky k dispozici pití. Také omalovánky, navlékání korálků a za příznivého počasí i půjčovna dětských kostýmů. Děti se budou moci zúčastnit interaktivních her „Vytváříme si náš dětský svět“ a soutěží s pohádkovými bytostmi.

Zámek v Horní Libchavě je otevřený každou sobotu, během letních prázdnin i během pondělků. Další zábavný program především pro malé návštěvníky chystá na sobotu 15. června, kdy se tu bude konat Dračí den.