Do starých časů se v sobotu vrátí v Mimoni. Spolek historie Mimoňska připravil ve spolupráci s městem už druhé Setkání historických a retro kočárků. Na loňské premiérové akci bylo k vidění bezmála sto nejrůznějších kočárků z dob minulých a i letos se bude jistě na co dívat.

„Mezi sběratelkami kočárků se rychle rozneslo, že loňský ročník se vydařil, proto se k nám chystají z širokého okolí,“ říká hlavní organizátorka Lenka Špačková.

Program odstartuje v 9.30 na náměstí 1. máje registrací účastníků. V 11 hodin se všichni vydají na spanilou jízdu městem, která povede Mírovou a Malou ulicí, nebude chybět návštěva Městského muzea a stánkový prodej. Setkání nabízí opravdu jedinečnou atmosféru starých časů, k čemuž přispívají dámy na koních v historických kostýmech a další účastníci v dobovém oblečení.

Kromě kočárků budou v Mimoni k vidění také historická jízdní kola firmy Achilles z Horní Police. Odpoledne se budou rozdávat ceny. Pořadatelé vyhlásí vítěze v kategoriích hluboký kočárek, sedačka, dětský kočárek, nejstarší kočárek, nejvzdálenější účastník a cenu poroty.

Akce je i neformální oslavou Dne matek. Každý dostane účastnický list, plaketku a do každého kočárku vloží starosta města karafiát. V případě nepřízně počasí se akce přesune do Domu kultury Ralsko.