Kdy: sobota 14. 9. od 10 hodin
Kde: start a cíl u Informačního centra Cvikov
Za kolik: vstup zdarma

Dva nové vycházkové okruhy, které vznikly ve Cvikově, otevře sobotní turistický pochod. Účastníky provede po zajímavých místech Cvikova a jeho okolí. Start a cíl je u Informačního centra v Kulturním centru Sever. Tady každý účastník obdrží kartičku, na kterou si vyznačí navštívená místa. Pro všechny, kteří obejdou některý z okruhů, je připraven pamětní list.

První okruh je červený, měří přes pět kilometrů a nese název Za historií města. Start a cíl u Informačního centra v Severu, odtud přes Niessnerovu vilu, náměstí Osvobození, kostel sv. Alžběty, sochu sv. Petra k lesní kapli Panny Marie a dále k léčebně do Martinova údolí. Přes les nad rybníkem se vrátíte zpět k Informačnímu centru.

Druhá, zelená trasa s názvem Za skalními výhledy vás provede od IC Sever k Dětské léčebně, Kalvárii s kaplí Božího hrobu, dále lesem kolem Trávnické jehly na žlutý vycházkový okruh, kde pokračujete k Schillerově vyhlídce, Švýcárně až k Dutému kameni a zpět do IC Sever, s možností zkrátit si cestu přes Lesní divadlo. Celý okruh měří bezmála 11 kilometrů, se zkratkou pak něco málo pod 8 kilometrů. Cesta bude vyznačená pomocí čtvercových informačních cedulek se šipkami se symboly okruhu.