Kdy: Sobota 7. 12. od 10 do 17 hodin
Kde: Vodní hrad Lipý Česká Lípa
Za kolik: 50 Kč

S programem pro nejmenší dorazí Honza Popleta a jeho čerti, v zámeckých kamnech se budou péct medové perníčky a k dostání tu budou kapři z kádě i vánoční stromečky. K vidění budou ukázky starých zvyků, na větší děti budou v gotickém sklepení hradu čekat Krampusáci a o hudební program se postarají Tomáš Kočko a orchestr, Lusatian Grass nebo heligonkáři.

Mladí turisté z českolipských oddílů Dakoti a Chippewa se k jarmarku připojí svou Dobročinnou topinkou. Opráší táborová kamna a pro návštěvníky budou smažit výtečné topinky, které si mohou lidé za jakýkoli příspěvek koupit. Veškeré vybrané peníze předají turisté rodičům dvouleté Amálky ze Stružnice, která trpí dětskou mozkovou obrnou a má potíže se zrakem.

„Amálka cvičí Vojtovu metodu a nově i cvičení Therasuit, které bohužel nehradí pojišťovna. Rozhodli jsme se pomoci právě Amálce, která start do života neměla lehký, ale statečně bojuje a nové cvičení jí velmi pomáhá. Charitativní akci podpořili Jizerské pekárny, které věnují bochníky chleba,“ říká za pořadatele Renata Dvořáková.