NA STOJÁKA LIVE!

pátek 26. srpna od 19.00, amfiteátr Vlastivědného muzea Česká Lípa

Oblíbená stand up comedy show pod širým nebem. To nejlepší z televizního pořadu HBO. Účinkují: Karel Hynek, Jakub Žáček, Arnošt Frauenberg.

Jakub Smolík s kapelou

pátek 26. srpna ve 20:00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Závěrečný koncert kulturního léta v podání známého zpěváka. Vstupné: děti 80 Kč a dospělí 150 Kč.

Noc pro netopýry

pátek 26. srpna od 20:30, Skalický vrch, Skalice u České Lípy

Povídání o životě a ochraně netopýrů, praktická ukázka odchytu netopýrů (důvody a způsob odchytu, vysvětlení proč nekroužkovat). Setkání ve Skalici ve 20.30 hodin, před jeskyní na úpatí Skalického vrchu. Svítilny s sebou. Vstup zdarma.

Renesanční jarmark

27. – 28. srpna, hrad Houska

Skupina historického šermu BOHEMIA SANGUIS a tance AMBROSIA.

Umělecká Panská skála

sobota 27. srpna od 12:30, Panská skála, Prácheň

Už byla pohádková, sklářská a historická. Letos ponesou oslavy u Panské skály přízvisko „umělecká". Poprvé se srpnové oslavy u přírodní památky konaly v roce 2013, kdy uplynulo sto let od ukončení těžby čediče. Od té doby je akce tradičním zakončením letních prázdnin.

Sobotní program vypukne půl hodiny po poledni a hlavní roli budou hrát dřevosochaři, kteří v Kamenickém Šenově tvoří už od úterý. „Zatím je přihlášeno šest dřevosochařů, včetně jedné německé výtvarnice, která bude jako jediná tvořit dlátem. Muži, dva Češi a tři Němci, budou tvořit pomocí motorových pil," říká Petr Svoboda z agentury Reas Agency, který bude celodenní program u Panské skály moderovat. O vítězi dřevosochařské soutěže budou moci rozhodnout také návštěvníci, kteří budou pro jednotlivá díla hlasovat v infocentru.

Kamenický Šenov si letos připomíná 160. výročí vzniku místní sklářské školy, a proto i sobotní akce bude se sklem propojená. Dřevosochaři mají za úkol vytvořit dílo s tématem „sklo". Návštěvníci se budou moci zapojit do nejrůznějších workshopů, například foukání či tvarování skla nebo keramiky a svůj výrobek si odnést domů. Během odpoledne vystoupí zpěvák Pavel Callta, skupina 5Angels nebo Wlada Band. Připraveno je také divadlo pro děti, módní přehlídka a závěrečný ohňostroj.

PROGRAM
12.30 - Sklářská muzika
13.15 - mažoretky
13:25 - představení dřevosochařů, info o soutěži
13.40 - Pavel Callta
14.30 - 5Angels
15.15 - představení workshopů
15.30 - divadélko pro děti
16.00 - Walda Band
17.30 - vyhlášení soutěže
18.00 - módní přehlídka
18.30 - Regionální kapela
20.30 - Mamma Mia
21.30 - The Apples
22.45 - ohňostroj

VI. Cvikovské Country táčky

sobota 27. srpna od 15.00, Letní kino Cvikov

Sobotní rodinné odpoledne. Vystoupí Martin Žák & New Time Country Band & Old Time Country Band Stará almara, taneční soubor Dvorana, Aleš Kozák (kovboj s lasem a bičem). Těšit se můžete také na indiánský tábor, ukázky ruční výroby másla a dalších tradičních řemesel nebo výuku stylových country tanců, malou školu stepu a lasování, tradiční horalské dovednosti a soutěže a společné muzicírování. Vstup zdarma.

Ukončení prázdnin na koupališti

sobota 27. srpna od 17.00, koupaliště Kravaře

Dětské soutěže a diskotéka. Od 20 hodin vystoupí hudební skupina ABC Zdeňka Kotyševa, ve 22.30 bude k vidění fontána hasičských sborů. Od půlnoci do dvou do rána diskotéka. Vstupné: 50 Kč.

Hradozámecká noc aneb Od balleta k valčíku

27. srpna od 18.00, zámek Zákupy

Zákupský zámek se letos poprvé zapojuje do Hradozámecké noci. Výročí předposledního majitele zámku císaře Františka Josefa I. uctíme prohlídkou vybraných interiérů zámku s ukázkou tanců od renesance po 19. století v podání souboru historického tance Villanella z Jablonce nad Nisou a varhanice Evy Navrátilové.

Hradozámecká noc na Bezdězu

27. srpna od 19.00, hrad Bezděz

Chcete se jen dívat, nebo se chcete i bát? A chcete se přitom bavit? Tak přijďte na Bezděz: šermíři - hudba - kostýmovaná prohlídka s loučemi, večerní a noční rozhledy z velké věže, nasvícená gotická kaple… a možná přijde i strašidlo…

PROGRAM:
19.30 - Královská družina - šermíři ze skupiny Askalon vás pobaví svým příběhem ze 14. stol. , zbraně i zbroj bude řinčet na hradním II.nádvoří
20.00 - skupina Pe and Pe (Petra a Petr) - hudební vystoupení zkušených muzikantů představí zajímavou a svižnou anglosaskou i irskou hudbu. Dvojice zkušených muzikantů Petra Fabianová a Petr Ježek prezentující autorskou i převzatou akustickou tvorbu s prvky folku, amerického bluegrassu i anglosaské tradice. Petra Fabianová je houslistka, zpěvačka. Její vlastní repertoár je založen na silně emočně výrazovém zpěvu a doprovodu akustických nástrojů. Petr Ježek je hráč na 5strunné banjo. Vychází jak z přísného bluegrassu, tak vyniká vlastními úpravami a melodickou interpretací tradiční hudby. V doprovodech tvoří silný rytmický i harmonický základ.
21.00 a 22.00 - kostýmované prohlídky nočním hradem s loučemi, aneb "Na Bezdězu straší"! Ale kde je to strašidlo: v Purkrabství u Oldřicha z Chlumu, nebo v Královském paláci u Václava II., nebo v klášterní hrobce ?

ODPOLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO NEDOČKAVÉ: V 15,00 ZÁBAVNÉ VYSTOUPENÍ ŠERMÍŘŮ ZE SKUPINY ASKALON

Hasičská zábava

sobota 27. srpna od 19.00, Zámecká zahrada Svojkov

Bohatá tombola, živá hudba, občerstvení.

Vinobraní a zábané odpoledne pro děti

28. srpna od 13.00, hotel Port Doksy

Hotel Port pořádá spolu se svými partnery již 5. ročník Vinobraní u Máchova jezera. Tradičně se můžete těšit na bílý a růžový burčák z Vinných sklepů Valtice, ke kterému neodmyslitelně patří cimbálová muzika. Pro děti připravujeme soutěžní odpoledne s hromadou lákavých cen a divadlo přiveze novou zábavnou pohádku "Drakopohádky a koncert". Zpestřit si odpoledne budete také moci plavbou lodí po Máchově jezeře, tentokrát vyjede loď Máj.
Více ZDE: Doksy o víkendu lákají na burčák

Ahoj léta zase za rok - Pirátské odpoledne

neděle 28. srpna od 14.00, Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov

Dorazí Jack Sparrow, Will Turner a jejich přátelé. Připravte se na překonávání nástrah, putování s piráty za pokladem a odměny pro 10 nejlepších. Hravým odpolednem provází spolek HRAjeto z Nového Boru.