WONDERLAND

14. - 16. srpna, lesní zátisí Brniště

Čtyři hudební scény, vizuální show, kreativní doprovodný program a prezentaci neziskového sektoru nabídne divotvorný festival Wonderland, který se koná od pátku do neděle v Brništi.

V areálu lesního zátiší se na jednom pódiu potká elektronika s živými nástroji v několika polohách. Monika Načeva + DJ Five, Sato-San To, Georgy, Atomic Gigolo, ale i producent Sonority jsou toho důkazem. Energickou ragga-hip-hop show přiveze britský headliner Deadly Hunta, který je v ČR jako doma a je mezi domácími fanoušky velmi oblíbený. „Druhá stage bude ve znamení hlavně rovných beatů. Uslyšíte komplet partu Spiritual, Z-airese, Raidema, Volnej Průběh, Fatal Noise, Dash a další," říká za organizátory Jan Bičák.

V Brništi proběhne o víkendu 15. – 17. srpna třetí ročník festivalu Wonderland 2014. Barevná stage radia Color nabídne přes den směs hip-hop, funk, reggae music a v noci výběr DJs hlavně z české drumandbass scény. One Way (PL), Parallel Activity, živě DJ P.no společně s bubeníkem Dramajacqua, Hanzall, Babe LN, Feela a Smarty je jen několik jmen z třídenního lineupu. „Chceme návštěvníky zapojit do hry. V rámci doprovodného programu proto budou mít lidé možnost vytvořit si vlastní design oblečení, zúčastnit se petanque turnaje, naučit se žonglovat, tvořit graffiti, nebo zkusit si roli DJe přímo za gramofony v rámci DJského workshopu," dodává Bičák. V pátek večer bude v rámci chilloutového programu k vidění představení divadla Hotel NULA.

Stejně jako v minulých letech jdou pořadatelé cestou festivalu bez plotů a jakýchkoli omezení, které potkáváte na velkých akcích. „Spousta lidí věnuje svojí energii a úsilí realizaci festivalu a je pouze na každém z návštěvníků, jestli přispěje na zachování tohoto konceptu i do budoucna , neboť vstupné je dobrovolné," podotýká Jan Bičák.

TŘI MUŽI VE ČLUNU A PES

14. srpna od 20.00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Klasická, pro mnohé z nás kultovní komedie, zdůrazňující všechny prvky britského humoru. Divadelní inscenace DK Jirásek Česká Lípa. Vstupné: děti 40 Kč, dospělí 80 Kč.

DOKSKÉ MĚSTSKÉ SLAVNOSTI

15. - 16. srpna, areál zámeckého parku a Památník K. H. Máchy Doksy

Milovníci westernů si o následujícím víkendu přijdou na své v Doksech. V duchu Divokého západu se ponesou letošní Dokské městské slavnosti, které budou poprvé dvoudenní.

V sobotu od 13 hodin se areál zámeckého parku zaplní indiány, kovboji a vším, co patří k poctivému Divokému západu, jak ho známe z klasických westernovek. Nebude chybět country kapela, bujaré westernové tance. „Přesvědčíte se, že práskat bičem či házet lasem vyžaduje značnou zručnost a že to může být i soutěžní a umělecká disciplína," zve za pořadatele Renata Mauserová, vedoucí Městského kulturního střediska v Doksech.

Sobotní večer bude pod nebem plným hvězd věnován country bálu, nebude chybět indiánská vatra a tématický večer ukončí stylově rozverný kankán. V neděli se westernový svět v areálu zámeckého parku otevře návštěvníkům v 10 hodin.

Indiánský svět nebude pouze na zámku, ale v sobotu od 14 hodin se také zahrada Památníku K. H. Máchy promění v malé indiánské ležení. A opět nebudou chybět soutěže, indiánské tance s Kroužícím orlem, indiánské malování na obličej a také ochutnávka indiánských jídel.

„Protože na slavnostech nemohou chybět pohádky pro děti, zveme nejen děti, ale i dospělé v sobotu do Večerníčkového pohádkového světa v areálu zámeckého parku, a to od 13 do 17 hod. Vždyť Večerníček slaví padesátiny," říká Renata Mauserová. Další pohádku můžete zhlédnout také v v sobotu od 16.00 na zahradě Památníku K. H. Máchy.

Po oba dny bude v zámeckém parku jarmark rukodělného zboží a řada atrakcí pro děti, v sobotu pak také na zahradě památníku ochutnávka indiánských pokrmů.

PROGRAM

Areál zámeckého parku
Sobota 15. srpna
13.00 – zahájení
13.10 – skupina Civilní obrana
14.10 – skupina Jičínští kanci
16.10 – hudební skupina Geronix
13.00 – 17.00 – Pohádkový les
19.00 – zahájení country bálu
19.15 – country písničky s kapelou
20.00 – zapálení indiánské vatry
20.10 – práskání bičem a točení lasem
20.30 – country kapela
21.30 – kankán
Neděle 16. srpna
10.00 – zahájení slavností
10.10 – country a western tance
11.30 – cowboy a jeho kůň
12, 13.30 a 15.30 – country kapela
12.30 – bič a cowboy – ukázka umění práce s bičem
13.00 – jak s lasem pracovati
14.00 – westernové tance
14.30 – ukázka lasování
15.00 – ukázka westernového ježdění 16.30 – práskání bičem

Památník K. H. Máchy
Sobota 15. srpna od 14.00
• život v týpí, bubnování, indiánské tance s Kroužícím orlem
• soutěže pro děti (střelba lukem, navlékání korálků, chytání do lasa, hod podkovou, výroba lapače snů)
• indiánské bojové malování, malování na tělo
• stánky, řemesla, indiánská kuchyně
• od 16.00 O zlaté rybě pohádka Divadla Pruhované panenky

MARIÁNSKÁ POUŤ

14. - 16. srpna, koupaliště, kostel Nanebevzetí Panny Marie Nový Bor

Už dnes v podvečer startuje v Novém Boru tradiční Mariánská pouť. Letos se program přesunul na novoborské koupaliště, před kterým je už od středy i lunapark s pouťovými atrakcemi. Návštěvníci se mohou v areálu koupaliště těšit na divadlo pro děti, šermíře, koncerty i divadelní představení pro dospělé.

V pátek to roztočí od 18:30 místní rock popové kapely MP3 a OPTIMIK II. Sobotní dopoledne bude patřit dětem: z Liberce přiveze Jarmila Enochová se svým divadlem Rolnička hned dvě pohádky Barevnou a Ořechovou. Jarmila se věnuje také vlastní výrobě loutek, divadelních kostýmů, jevištních i nafukovacích dekorací.

Odvážný souboj šermířské skupiny mohou děti sledovat v 11 a v 16:30. Po obědě zahraje kapela Stratos band nejlepší hudební mix napříč žánry: pop, rock, blues, soul, rock´n´roll, šanson, oldies až po současnou tvorbu „od Elvise po Santanu".

Bára Hrzánová se svou kapelou Condurango koncertovala ve středu v budějovické Bazilice. Kapela, která obsazením i náladou trochu připomíná Nerez, hrála s ohromnou chutí, všemu vévodil hlas Hrzánové.Večer bude vrcholit koncertem pražské skupiny Condurango s herečkou a zpěvačku Bárou Hrzánovou. Skupinu tvoří hudebníci Vladimír Kosík, Ivo Novák, Míla Šikola, Tonda Holub (syn Báry Hrzánové a Radka Holuba) a Matyáš Mejzr. V některých písních kapela kromě vlastních textů využívá i texty známých spisovatelů a básníků: Federica Garcíi Lorky, Christiana Morgensterna, Otokara Březiny či J. R. R. Tolkiena. Hudba Conduranga je žánrově nezařaditelná, mísí se v ní šanson s latinskými a „budějovickými a proseckými" rytmy.

Ve 20:30 se představí českolipský divadelní spolek Jirásek se slavnou Shakespearovou komedií v netradičním pojetí s názvem: Jak se vám líbí, jak se vám líbí. Po celý den budou v areálu i řemeslné stánky, něco dobrého na zub a soutěže pro děti. Zakončení Mariánské poutě bude v neděli 16. srpna. Od 9:30 se můžete zúčastnit poutní mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Novém Boru a od 17 hodin tamtéž zajít na koncert duchovní hudby v podání houslisty Davida Singera a varhaníka Michala Janiše.

PROGRAM

Pátek 14. srpna:
18:30 – koncert skupiny MP3
20:30 - koncert a křest desky skupiny OPTIMIK II
Sobota 15. srpna:
10:30 – Divadlo Rolnička: Barevná pohádka
10:00 – 17:00 – řemeslné trhy, ukázky tradičních řemesel, soutěže děti
11:00 a 16:30 – šermířské vystoupení SHŠ Garde
14:00 – koncert skupiny STRATOS
16:00 – Divadlo Rolnička: Ořechová pohádka
18:00 – koncert skupiny: Condurango (B. Hrzánová)
20:30 – Divadelní spolek Jirásek Č. Lípa „Jak se vám líbí, Jak se vám líbí"
Neděle 16. srpna:
9:30 – Poutní mše svatá
17:00 – koncert v kostele: varhany+housle

150 LET OD ZALOŽENÍ DOBROVOLNÉHO SBORU HASIČŮ MIMOŇ

15. srpna od 12.00, koupaliště Mimoň

Program:

12:00 - Spanilá jízda
13:00 - Nástup jednotek, historie SDH, ocenění hasičů, vysvěcení praporů a předání
15:00 - Ukázka zásahové činnosti hasičů a dětí, výškové techniky, ukázka techniky hasičů
17:00 - Soutěže pro děti
19:30 - Zapálení vatry
20:00 - Kapela Těla
22:00 - Ohňostroj a hasičská fontána
22:30 - Kapela Osliz, Ropucha a HPC

25. HASIČSKÁ POUŤ

15. srpna, Nový Oldřichov

Pro návštěvníky je připraven celodenní program: cyklotrial, šermíři, ukázka cvičených psů, kouzelník, pro děti pěna, kolotoče, autodrom, stánkový prodej, občerstvení a tombola. Během odpoledne vystoupí duo KARMA ze ZUŠ Česká Lípa a v podvečer zahraje hudební skupina U-STYLE. Muzeum bude otevřeno od 10 17 h. Pro návštěvníky, kteří si zakoupí vstupenku na pouť, bude vstupné do muzea ZDARMA. Večer zakončí tradiční hasičská světelná fontána.

Neckiáda ve Stružnici.

STRUŽNICKÁ NECKYÁDA

15. srpna od 13.00, loděnice u mlýna Stružnice

Vynálezci originálních plavidel si přijdou v sobotu na své. Poměřit síly budou moct ve Stružnici, kde se bude konat tradiční neckyáda. Startuje se u mlýna, cíl je pod mostem u nádraží. Občerstvení zajištěno v Hospodě u Jandů.

NOČNÍ PROHLÍDKA ZÁMKU ZÁKUPY

15. srpna od 21.00, zámek Zákupy

Procházka nočním zámkem s výkladem průvodce, prohlídky ve 21:00, 22:00, 23:00 hod., délka cca 50 minut, kapacita prohlídky 25 osob, rezervace vstupenek na tel.: 487 857 278.

PANNA A NETVOR

16. srpna od 17.00, amfiteátr muzea Česká Lípa

Klasická pohádka v amfiteátru Vlastivědného muzea Česká Lípa. Vstupné je 80 korun.