Tradiční pouť

11. června od 13.00, Křížová cesta u dolního koupaliště Kamenický Šenov

Soutěže pro děti, zpívání s Otou Vejskalem, pohádka nejen pro děti, malování na obličej, koně, skákací hrad. Hrají: Březí vlci, Optimik 2. Stánky: občerstvení, pekař, dortíky, ručně pletené výrobky, keramika, šperky.

Svatoantonínská pouť

11. června, Žandov

Vystoupí Blue Effect, Pavel Callta, Jaromír Adamec s poctou Waldemaru Matuškovi, Bay The Way, Novoborské mažoretky, děti z MŠ a ZŠ Žandov, ZUŠ Žandov, děti z aerobiku, Divadelní spolek Žandov.

14. Antonínská pouť

11. června od 10.00, u obecního úřadu a hospody U mlejna Radvanec

V sobotu 11.června se koná v obci Radvanec již tradiční 14.Antonínská pouť. U obecního úřadu a na návsi budou rozestavěny stánky s hračkami, sladkostmi a uměleckými předměty. Budou zde i ukázky řemesel – umělecký kovář, perníkářka, výroba drobných předmětů ze dřeva a jiné. Protože je pouť zaměřena hlavně na děti, nebudou chybět kolotoče, aquazorbing, dětský vláček, skákací loď, trampolína a další atrakce.

Program
10.30 - Alabama Music
10.45 a 12.00 - Novoborské mažoretky
11.15 - Walda Matuška revival
12.15 - Sváťovo loutkové divadlo - Tři prasátka
16.15 - Josef Náhlovský a Josef Mladý - „Ein klesl bžundes"
14.30 - Alabama Music
Kaple sv. Antonína: 14.00 - odpolední mše

Na společenském sále bude na děti čekat mobilní planetárium s programem pro nejmenší „Krtci – co je tam nahoře?". Větší děti v planetáriu můžou shlédnout program „Jak měsíc putoval ke Slunci". A jako tradičně po kulturním programu se rozběhne dětský soutěžní okruh. Všichni účastníci okruhu obdrží ceny od obecního úřadu a sponzorů soutěže. Pouť zakončí ve 20 hodin Antonínská taneční zábava s hudební skupinou Proxima.

XIII. Muzejní noc: Byl jednou jeden král

11. června od 20.00, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa

Nahlédněte do královského dvora a poznejte, jak se mohl bavit třeba i král Karel IV. Návštěvníkům hned před vstupem do muzea nabídneme možnost projet se kočárem s koňským spřežením. Ve stálých expozicích muzea budou připravena pohádková zastavení s tvůrčími dílnami pro děti a prodejem řemeslných výrobků. 20.30 pohádka o Dračím království v galerii, na rajském dvoře propukne šermířské klání Rytířů lužických hvozdů a nebude tu chybět ani něco dobrého na zub. Můžete se těšit na taneční vystoupení pražské skupiny Siderea. Budete-li chtít nahlédnout do svého osudu, využijete zastavení u kartářky. Zazní také hudba skupiny Řemdih a Lusatia consort a celým večerem budou provázet různá vystoupení žáků ZUŠ Česká. Velkým lákadlem bude mobilní půjčovna dobových kostýmů a fotoateliér Quisquis, ve kterém se můžete zvěčnit. Do tmy zahalenou klášterní zahradu pak v závěru rozzáří ohňová show v amfiteátru a celý večer završí od 23.00 vystoupení Jazzové farmy. Po celý večer nebude chybět bohaté občerstvení, čerstvě pražená káva, voňavé koblížky, cukrová vata, sýry a klobásky.

Já, Jůtuber LIVE

12. června od 15.00, KD Crystal Česká Lípa

Edukativně zábavná divadelní show pro děti, mládež, ale i rodiče o novém fenoménu Youtube a bezpečnosti na internetu pod záštitou MŠMT. Představení Já Jůtuber LIVE je první živá divadelní show s Jůtubery na světě. Nejen mladí diváci nakouknou za oponu fenoménu zvaný YouTube. Dozvědí se odkud pochází tento fenomén a jaká jsou nejúspěšnější videa. Zjistí, jaké jsou zásady bezpečného chování na internetu a na co si dát pozor. Rodiče a YouTube - jde to dohromady? Zajímá Vás, jak se stát úspěšným JůTuberem a jaké desatero pravidel by měl znát každý dobrý Jůtuber nejen na internetu? To, že i Jůtubeři jsou jen lidé nám poodhalí ve své třinácté komnatě, včetně svého dětství a jak se stali slavnými. V Kulturním domě Crystal se v neděli 12. června od 15 hodin představí: MadBros, VladaVideos, AllSarahAll a Anna Sulc.

Gabriela Beňačková: Legenda světové opery

11. června od 19.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Legendární sopranistka Gabriela Beňačkové, která více než 40 let reprezentuje ČR na nejprestižnějších světových operních scénách, jako je například La Scala v Miláně, Metropolitní opera v New Yorku nebo Vídeňská státní opera ve Vídni, vystoupí společně s tenoristou Jakubem Pustinou za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové.

Herci jsou unaveni

12. června od 19.00, KD Kamenický Šenov

Francouzská komedie v hlavní roli se Svatoplukem Skopalem.