HANA KOHLOVÁ: MOJE MILÁ ZVÍŘATA

25. září v 18.00, Galerie Pošta Dubá

Na závěr letošní výstavní sezóny připravila Galerie Pošta v Dubé výstavu tvorby akademické malířky a restaurátorky Hany Kohlové. Ve svých kresbách a obrazech zachycuje zvířata, která žijí v její blízkosti, s obdivuhodnou přesností a citem. V rychlých črtách zaznamenává pohyb koní či psů, její obrazy ukazují krásu, kterou zvířata představují.

Hana Kohlová se také věnuje neobvyklé malířské technice enkaustice, kde nechává vyniknout působivosti částí rostlin a jiných přírodních materiálů. Hana Kohlová zjednodušenými tahy vystihuje koňská těla, výraz jejich hlav, jezdce na koních, ale také různé rasy psů i jiná zvířata. Ačkoliv se většinu života věnovala především restaurování obrazů pro Národní galerii, její vlastní tvorba je nezanedbatelnou součástí jejího života. Ukazuje zaujetí pro krásu, kterou vidí kolem sebe a schopnost tuto krásu zobrazit .

Výstava potrvá do 24. října. Galerie je otevřená vždy ve středu a v sobotu od 9 do 11 hodin a v pátek od 14 do 16 hodin. Jiný termín je možné dohodnout na telefonním čísle 607 138 832.

SVATOPLUK DVOŘÁK – PLOUČNICE

25. září od 16.30, Maštálkova síň Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa

Výstava fotografií známého novoborského fotografa. Potrvá do 17. listopadu.

TŘI V HÁJI

25. září od 19.00, Multikulturní centrum Sever Cvikov

Láska, sex, smích a slzy. Na vztahovou komedii o krizi středního věku Tři v háji se můžete přijít podívat dnes večer do Multikulturního centra Sever ve Cvikově. Divadelní hra vznikla podle předlohy, kterou společně napsali Michal Viewegh, Halina Pawlowská a Iva Hercíková. Režie se ujal režisér Snowboarďáků Karel Janák. V hlavních rolích se představí například Ivana Jirešová, Mirek Šimůnek, Vanda Károlyi nebo Jindřich Kriegel.Vstupné: 150 Kč.

V JINÉM SVĚTĚ MILOSTNÁ MAGIE

25. září od 19.00, KD Crystal Česká Lípa

Oblíbená talk show se záhadologem Milanem Doležalem tentokráte na téma: Milostná magie, kouzla s láskou a partnerskými vztahy. Vstupné: 80 korun.

MUZIKA NA PARNÍKU

25. září od 19:30, přístaviště Doksy

Proběhne speciální plavba parníku Máj, kdy Vám jízdu zpříjemní dvě kapely. Nalodění: 19:30 v přístavišti Doksy, vylodění: 22:00. Hrají kapely: 20:00 LIZART (pop-rock | Česká Lípa), 21:00 THE VIV (rock | Praha).

5. VÁCLAVSKÝ JARMARK

26. září od 9.00, zámecká zahrada Svojkov

Sobotní jarmark ve Svojkově nabídne staročeskou zabíjačku a přehlídku tradičních řemesel keramika, perníky, drátování, batika, představí se také sklář, hrnčíř, včelař, košíkář, pradlena nebo kovář. Kromě zabíjačkových dobrot budou k dostání domácí klobásy, štrúdl, staročeský bramborák nebo trdelník. Pro děti jsou připraveny tvořivé dílničky, kolotoč, skákací hrad, projížďky na koních a veselí klauni. Během dne bude hrát kapela MK3-band. Vstupné: dospělí 30 Kč, děti zdarma.

Program:
11.00 a 13.00 - Mažoretky Nový Bor
14.00 - Čertoviny (pohádka pro děti)
16.00 - Ajeto Dixieland
18.00 - Abc (multižánrová hudba)

THRASH TILL DEATH TOUR 2015

26. září od 18.00, KD Crystal Česká Lípa

Kapela DEBUSTROL se neodmyslitelně zapsala do metalových dějin naší malé zemičky. FLESHLESS pojem, který zná snad každý evropský fanoušek zasvěcený do extrémního stylu jakým death/gring. Dále zahrají kapely z České Lípy Deaf and Dumb kteří představí svou industrial death/grind show, Incarnate grindovou nekompromisní jízdu a Failure of the Native melodický a technický crossover.

VÁCLAVSKÁ ZÁBAVA

26. září od 20.00, Sokolovna Zahrádky

K tanci a poslechu hraje kapela Pegas. Zábavu zpestří vystoupení babského komanda a bohatá tombola.

KRKONOŠSKÉ POHÁDKY PO 20 LETECH

27. září od 15.00, Dům kultury Ralsko Mimoň

Kdo by neznal dvacetidílný večerníčkový seriál z Krkonoš natočený na tři etapy v rozmezí let 1973 až 1984, který byl v roce 2013 na základě divácké ankety vyhlášen jako nejpopulárnější večerníček všech dob. Příběhy o hodném a spravedlivém vládci hor, jeho úhlavním nepříteli, samolibém a chamtivém knížepánovi Trautenberkovi, a jeho poddaných (Kubovi, jeho nastávající Anče a postarším hajném) byly v 90. letech přepsány do knižní podoby i s volným pokračováním s názvem Anče a Kuba mají Kubíčka. Novoborský soubor NOPOĎ se nyní rozhodl ukázat, jak příběhy našich hrdinů mohly pokračovat po dvaceti letech. Jak to bylo když Anče s Kubou se vzali a že se měli rádi, tak se jim narodila dcera Kateřina … Změnilo se něco, polepšil se Trautenberk?

ROZLOUČENÍ S LÉTEM

28. září od 13.00, u hasičské zbrojnice ve Staré Lípě

Na Den české státnosti, pondělí 28. září, připravují pro veřejnost českolipští dobrovolní hasiči ve spolupráci s městem Česká Lípa "Rozloučení s létem". Zábavné odpoledne s pestrým programem, kde nebudou chybět ukázky požární techniky, práce policejního psovoda, ani řada soutěží a her o sladké odměny pro děti, začne u zbrojnice ve Staré Lípě ve 13 hodin a potrvá až do 17 hodin. Na programu je i diskotéka pro děti DJ Martina Dejdara, který bude zároveň celou akci moderovat. Každé dítě si za pětikorunu zakoupí startovní kartičku, na kterou bude sbírat body. Ty si pak promění za sladkosti. S dětmi do 10 let věku mohou soutěžit rodiče. Maximální věk dětí pro soutěže je 15 let. Po celou dobu konání akce je zajištěno také občerstvení, skákací hrad a jezdecké koně, na kterých se budou moci děti povozit. Parkování na parkovišti u Restaurace Arbes.

Program:
Ukázka práce policejního psovoda, požární techniky
Diskotéka pro děti
Kolečko poznávání: startovné pro každé dítě 5 Kč

LÍPA MUSICA

pátek 25. září, 19.00 - Stráž pod Ralskem, kostel sv. Zikmunda
Musica Florea, Marek Štryncl

Stráž pod Ralskem je neodmyslitelně spojena s postavou Heinricha Ignaze Franze Bibera. Tuto skutečnost podtrhuje i koncertní repertoár, který je výrazně věnován místnímu rodákovi, v menší míře potom Biberovým současníkům Carlu Rosierovi a Johannu Heinrichu Schmelzerovi.

pátek 25. 9. a sobota 26. 9., 10.00 - 13.00 a 15.00 - 17.00 - Česká Lípa, Centrum textilního tisku
Housle v irské lidové hudbě, Old-Time housle workshop

Specialitou letošního ročníku je zařazení workshopu hry na housle v irské lidové hudbě a old-time housle, který se uskuteční při příležitosti vystoupení proslulého britského fiddlera Peta Coopera, a to ve dnech 25. a 26. září v Centru textilního tisku v České Lípě . Aktuálně se uvolnila poslední 4 místa. Všichni zájemci o tento typ houslové hry jsou srdečně zváni! Podrobnosti ZDE: http://lipamusica.cz/

sobota 26. září, 20.00 - Česká Lípa, Centrum textilního tisku
Angel's Waltz

Pete Cooper housle, Richard Bolton doprovodná kytara, violoncello.

neděle 27. září, 17.00 - Kamenický Šenov, kostel Narození sv. Jana Křtitele
Filharmonický dětský sbor Drážďany

Sborová tvorba nabízí velice obsáhlý a různorodý materiál. Obrazem toho je repertoár koncertu V jeho první části jsou zastoupeny písně duchovní, druhá část koncertu prezentuje tvorbu světskou.

pondělí 28. září, 17.00 - Jezvé, kostel sv. Vavřince
PhilHarmonia Octet a hosté

Rrenomovaný ansámbl složený z předních hráčů mladší generace českých umělců, kteří se dokázali etablovat i na zahraniční hudební scéně, nabídne sváteční provedení proslulé Gran Partity W. A. Mozarta či Oktetu Es dur Ludwiga van Beethovena.

Kompletní program a vstupenky ZDE: http://lipamusica.cz/