VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Do novoborského divdla dnes zavítají Daniela Kolářová a Dana Syslová s představením Dámy z Aniane, sobota bude patřit masopustům a plesům.

12.2.2016
SDÍLEJ:

Obdivovatelé hereckého umění Daniely Kolářové a Dany Syslové se s oběma dámami setkají už dnes v Novém Boru. Městské divadlo uvede od 19 hodin hru Dámy z Aniane. Foto: archiv

DÁMY Z ANIANE

12. února od 19.00, Městské divadlo Nový Bor

Obdivovatelé hereckého umění Daniely Kolářové a Dany Syslové se s oběma dámami setkají už dnes v Novém Boru. Městské divadlo uvede od 19 hodin hru Dámy z Aniane. Děj komorní hry je zasazen do poklidného městečka Aniane na jihu Francie. Dvě starší sestry, Ester a Marie, žijí společně v malém domku. Každá prožila jiný život Ester poklidnou dráhu venkovské učitelky, Marie se chlubí příběhy z velkého světa lokálů Paříže. „Není to komedie, není to drama, je to ze života. V některých partiích je to úsměvné, jindy dojemné," přiblížil autor hry Milan Kopecký, co mohou diváci od hry čekat. Kopecký je známý v pražské divadelní sféře, pochází ale z Chomutova. Právě na prknech chomutovského divadla mělo představení loni v listopadu premiéru. Vstupenky za 330 korun jsou stále v prodeji.

DOKSKÝ A STAROSPLAVSKÝ MASOPUST

13. února od 10.00, náměstí Republiky Doksy

Sdružení Doksy náš domov a Sbor dobrovolných hasičů Staré Splavy zve na tradiční každoroční Masopust. Sraz masek na náměstí v Doksech v 10:00, odjezd ze Starých Splavů od hasičské zbrojnice v 9:30 hod. Nezapomeňte si doma masky, jelikož ti, kdo budou mít masku, budou na trase pohoštěni. Každá dětská maska dostane v cíli trasy malou drobnost.

VIII. ZÁKUPSKÝ MASOPUST

13. února od 10.00, náměstí Svobody Zákupy

- od 10.00 stánkový prodej a občerstvení
- 11.00 až 12.00 soutěže
- od 12.00 hraje AKCENT
- 12.30 shromáždění masek a jejich prezentace do soutěže
- od 13.30 průvod městem. Vyjde z náměstí Svobody do Mimoňské ulice, přes most u kapličky sv. Anny do Nábřežní ulice a přes most u Mírového náměstí do Borské ulice a zpět na náměstí
- 14.30 do 15.00 masopustní veselí

ČTVRTÝ BRNIŠŤSKÝ MASOPUST

13. února od 13.45, Brniště

13:45 - sraz účastníků na prostranství u mostu proti Glass Metalu
14:00 - odchod průvodu: zastávka u OÚ povolení k průchodu obcí, zastávka u MŠ vystoupení dětí tradiční sladké masopustní koblížky, zakončení průvodu u KD zabijačková ochutnávka, medovina, perníčky
15:30 - masopustní putování s Petrem pro děti v KD Brniště
20:00 - tancovačka pro dospělé v KD, hraje Music Mix
Zdroj: http://ceskolipsky.denik.cz/kultura_region/masopustni-pruvody-ozivi-o-vikendu-doksy-i-zakupy-20160211.html

DĚTSKÝ KARNEVAL

13. února od 15.00, Kulturní dům Kunratice u Cvikova

Připraveny jsou soutěže, občerstvení, taneček a zábava.

KŘESLO PRO HOSTA

6. února od 17.00, pobočka organizace ADRA (Čsl. armády 1578) Česká Lípa

Diskusní fórum s významnými osobnostmi. Posledním hostem bude farářka Českobratrské církve evangelické v České Lípě Petra Náhlovská.

MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK

13. února od 19.00, Dům kultury Ralsko Mimoň

Divadelní komedie Fanny agentury Dany Homolkové. Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní, a jak se s nimi nedá žít, a stesky mužů o tom, že ženy se nedají pochopit, vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů. Hrají: Michaela Badinková, Dana Homolová, Daniel Rous a Martin Kraus. Vstupné 190 Kč. Předprodej v Městské knihovně a v Městském muzeu v Mimoni.

SPORTOVNÍ PLES SPARTA SLAVIA

13. února od 20.00, KC Sever Cvikov

Tradiční sportovní ples připravil FK Cvikov. K tanci a poslechu budou hrát kapely Pegas a ABC Music. Připravena je bohatá tombola. Vstupenky za 200 Kč jsou k dostání na sekretariátu Městského úřadu Cvikov nebo na tel. čísle 602 192 446.

PLES MĚSTA KAMENICKÝ ŠENOV

13. února od 20.00, Kulturní dům Kamenický Šenov

O předtančení se postará účastnice televizní show StarDance Tereza Bufková. Hudební doprovod bude v režii Big ´O´Bandu, zazpívá Martina Pártlová. Nebude chybět módní přehlídka a bohatá tombola. Vstupné je 200 Kč, předprodej vstupenek na Městském úřadě Kamenický Šenov.

MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN

13. února - 16. března, Dům kultury Ralsko Mimoň

Putovní výstava přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, o rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách a znovuoživené přírodě. Putovní výstava se snaží ukázat místním i návštěvníkům, že se naše vlast pomalu, ale jistě proměňuje díky zručnosti a vytrvalosti našich lidí i díky donorům, bez nichž by většina proměn nikdy nevznikla.Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ Souznění, o.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery výstavy jsou kraje České republiky. Výstavu je možné si prohlédnout během konání kulturních akcí.

Autor: Redakce

12.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení