Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Na vodním hradě se bude slavit Majáles, v Crystalu zahrají ATMO Music, Sebastian a Pavel Callta.

6.5.2016
SDÍLEJ:

Pavel Callta.Foto: Deník/Blanka Malušová

Hradišťan

6. května od 19.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Skupina s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou je ojedinělým tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.

Máchovi v patách

7. května od 9.00, zámek Doksy

Třetí výlet v rámci tradičního putování Máchovi v patách po valdštejnském panství proběhne v sobotu 7. května a bude věnováno Doksku. Účastníky seznámí s Valdštejny jako nositeli kultury a vzdělanosti. Zahájení je naplánován na sobotní 9. hodinu v zámeckém parku v Doksech, kde bude připraveno setkání s hrabětem Valdštejnem a s K. H. Máchou v krátké divadelní skeči v podání Divadýlka na dlani. Poté se poutníci vydají po Jarmilině stezce do Selské rokle a k Čertovu jezírku s velmi zajímavou pověstí. Odtud povede trasa neznačenou cestou tajuplným údolím s bizarními skalními útvary nad Černou roklí a odsud přes Vůbčářskou rokli do Starých Splavů, kde je cíl putování. Po cestě vás čekají zajímavé výhledy, hluboké lesy a nejedna čertovská pověst. Startovné: 30 Kč.

III. ročník Běhu Masarykovými sady

7. května od 9 hod. lesopark Masarykovy sady Doksy

Běžecký závod ve městě, přesto však v přírodě, pro malé, mladé, dospělé i starší, dívky i ženy, chlapce i muže. Pořádá sportovní klub SK3D Doksy

Májová slavnost a 1. výročí Pačinek glass

7. května, Kunratice u Cvikova

Druhá Májová slavnost vypukne v sobotu 7. května v Kunraticích u Cvikova. Celodenní akce bude také oslavou 1. výročí sklářské hutě Pačinek glass. Sklárna bude pro veřejnost otevřená od 8 do 16 hodin a návštěvníkům nabídne sklářské dílny. Májové slavnosti odstartují u kostela v 10 hodin, během dne vystoupí mažoretky, mladí hasiči, pěvecky sbor nebo Cvikovští Žoldnéři. Na děti čekají soutěže. Občerstvení zajištěno.

Den paní královny

7. května od 13.00, zámek Horní Libchava

U příležitosti Dne matek připravilo Princeznino pohádkové divadlo další akci pro rodiny na zámku v Horní Libchavě. V sobotu 7. května tu budou od 13 do 17.30 probíhat prohlídky s princeznou, které ponesou název Jak se zapomnělo na Den paní královny. Na jednu pohádku s pěveckou soutěží se mohou návštěvníci těšit v 15 hodin na nádvoří zámku, v 15.30 začíná další pohádka Jak princezna nepomáhala svojí mamince. Mezi programem si děti budou moci zasoutěžit a s rodiči navštívit Ogohbar a Etnoshop.
Vstupné: děti 40 Kč, dospělí 60Kč, senioři 50 Kč.

Majáles na hradě

7. května od 15.00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Česká Lípa Koncerty, studentské divadlo a spoustu další zábavy nabídne sobotní Majáles na Vodním hradě Lipý v České Lípě, který pořádá DDM Libertin. Od 15 hodin se můžete těšit na vystoupení kapel Cháska, The Viv, Lingers, Owoce a Jazzové farmy. Nebude chybět volba krále a královny Majálesu, tvůrčí dílny, taneční workshop se skupinou Tutti Frutti a občerstvení. Program na oslavu svátku mládí, lásky a přátelství je připraven do 22 hodin. Vstupné: dobrovolné.

Atmo Music, Pavel Callta, Sebastian

7. května od 19.00, KD Crystal Česká Lípa

Hudební minifestival nejvýraznějších mladých hudebníků současnosti. Na velkém sále se představí ATMO Music, Sebastian a Pavel Callta. Vstupenky v předprodeji a na www.cl-kultura.cz.

Vítání ptačího zpěvu

8. května od 9.00, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa

Česká Lípa Na již tradiční přírodovědný program o ptactvu Libereckého kraje zve v neděli 8. května Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Po setkání přírodovědné exkurze v 9 hodin před budovou muzea se společně s ornitologem Petrem Lumpem účastníci vydají na krátkou nenáročnou vycházku vedoucí částí Holý vrch v České Lípě, dále podél řeky Ploučnice až na odchytové stanoviště ptactva. Zde se dozvíte, jak probíhá samotný odchyt, určování, evidence a také kroužkování jednotlivých druhů ptáků. Po celé trase i na konečném stanovišti se budeme mít možnost učit, jak rozpoznat konkrétní druh podle jeho hlasového projevu. Akce je zdarma.

Den vítězství v České Lípě

8. května v 11.00, Náměstí Osvobození Česká Lípa

Pietní vzpomínka na oběti a hrdiny 2. světové války u památníku na náměstí Osvobození. Následuje položení květin u pamětní desky na školní budově na Palackého náměstí a u hrobu polského vojáka na Městském hřbitově.

Autor: Redakce

6.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení