KAMELOT

13. října od 19.00, KD Crystal Česká Lípa

Koncert brněnské folkové kapely Romana Horkého. Vstupné: 200 Kč.

KARAOKE - SOUTĚŽ V AMATÉRSKÉM ZPĚVU

13. října od 20.00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Přijďte se pobavit, zazpívat si oblíbené hity a vyhrát džbánek dobrého vína. Kromě světových hitů budou na programu i pecky české rockové scény a oldies. Rezervace míst a další info na: www.pichlanota.cz JAZZ.

ARCHIV JAZYKŮ

13. října od 19.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Inteligentní komedie o jazykovědci, který se zabývá vymírajícími jazyky a přitom není schopen sám komunikovat se svojí ženou a nejbližším okolím. Mistrně vybalancovaná sentimentální love story a ironická, až allenovsky laděná hříčka ze života jazykovědců. Divadlo poPUD v Hlavním programu 41. Českolipského divadelního podzimu.

SIMPLY CLEVER

13. října od 21.30, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Svérázná road movie s herci, loutkami a zpěvy o jedné (ne)osamělé cestě Škodou 120 L. Divadlo Športniki v Hlavním programu 41. Českolipského divadelního podzimu.

BATIKOVÁNÍ V LIBERTINU

14. října od 10.00, DDM Libertin Česká Lípa

Workshop, na kterém si můžete vytvořit originální výrobky technikou vázané batiky, bílé 100% bavlněné tričko s sebou. Přihlášky posílejte na adresu kroupova@libertin.cz. Vstupné: 20 Kč/ks.

TVOŘIVÉ DÍLNIČKY

14. října od 10.00, Kulturní dům Zákupy

Přijďte si vyzkoušet a vlastnoručně vyrobit krabičku a další výrobky ubrouskovou technikou - decoupage, namalovat sádrový odlitek ve tvaru andělíčka a celé řady dětských motivů, nádherné dekorace z filcu, vlny, korálků a drátků, podzimní dekorační okénko z papírových ruliček, náramek a celou řadu dalších věcí. Platíte si použitý materiál.

POHÁDKOVÝ PODZIM

14. října od 13.00, zámek Horní Libchava

Od 13 do 17:30 hodin budou v zámku probíhat prohlídky s princeznou Zdeničkou: Neobyčejné narozeniny. V 15:15 uvidíte v zámeckém amfiteátru (v případě nepříznivého počasí v kulturním sále Ogoh) předpohádku a pohádku: Překvapení pro princeznu. Mimo program na vás bude čekat dětská dílna. Za příznivého počasí bude otevřená půjčovnu dětských kostýmů. Po celý den bude nealkoholické pití zdarma. Akce se uskuteční za každého počasí

BĚH ZA NOVÝM ÚSMĚVEM

14. října od 13.00, Městský park Česká Lípa

Už v sobotu se v městském parku u hudebního pavilonku koná druhý ročník běžeckého závodu „Běh Za novým úsměvem,“ který je určený všem, kteří chtějí podpořit děti s rozštěpovými vadami v obličeji. Celá akce má za cíl nejen si zasportovat, pobavit se při doprovodném programu, ale dozvědět se i o vrozených vadách rozštěpu a o moderních metodách léčby, které dnešním rozštěpovým pacientům umožňují normální plnohodnotný život. Od 13 hodin bude probíhat registrace, startovné je dobrovolné a je zván každý, kdo si chce užít příjemné sobotní odpoledne. Připraveny jsou dvě běžecké trasy - krátký okruh pro děti, pro zdatné běžce delší okruh kolem celého parku v délce cca 2 km. Každý z běžců obdrží medaili, pro nejrychlejší jsou připraveny poháry. Běh bude odstartován ve 14 hodin.

OŠKLIVÉ KÁČÁTKO

14. října od 14.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Loutková pohádka o malém ptáčeti, které se musí vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Na jaře se všechno probouzí k životu a na svět přicházejí mláďata. Čtveřici vajec každou chvílí začnou praskat skořápky. Jedno z nich je ale zvláštní, jiné. Je to dar, nebo prokletí? Inscenace získala cenu diváků na festivalu Dítě v Dlouhé 2016. Divadlo U staré herečky v Hlavním programu 41. Českolipského divadelního podzimu.

VLASTIVĚDNÁ PRÁCE MUZEA V 50. A 60. LETECH

14. října od 14.00, klubovna Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa

Přednáška Ladislava Smejkala. K 50. výročí Klubu přátel muzea připravil Vlastivědný spolek Českolipska.

PRINCEZNA KOLOBĚŽKA

14. října v 15.00, Kulturní centrum Sever Cvikov

Klasická pohádka podle Boženy Němcové plná veselých rytmických písniček s bohatou barevnou výpravou. Poradí si chytrá Mančinka s těžkým úkolem pana krále, jak přijet - nepřijet, ustrojená - neustrojená a přivézt mu dar - nedar. Hraje Liduščino divadlo. Vstupné 30 Kč.

SOLITAIRE.SK/CZ

14. října od 16.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Generační výpověď o životě čtyř třicátníků, kteří žijí vedle sebe, ale každý sám. Hra o čtyřech osamocených lidech v jednom domě, v němž se ve spěchu navzájem míjejí na chodbách a ve výtahu. Hra o moderní zprostředkované neosobní komunikaci a o lidech, kteří si namlouvají, že nepotřebují k životu nikoho jiného. DS „Ještě NE!“ v Hlavním programu 41. Českolipského divadelního podzimu.

LEGENDA O LESÍCH A LIDECH

14. října od 19.00, Jiráskovo divadlo, Česká Lípa

Premiéra nové hry DS Jirásek inspirované severským románem Věčně zpívají lesy. Sága z norských hor ze začátku 19. století se zdá být vzdálená dnešnímu člověku a jeho situaci. DK Jirásek však našel v příběhu Daga ml. z knižní trilogie Trygve Gulbranssena příběhy současné, které patří i do našeho světa. Divadelní klub Jirásek v Hlavním programu 41. Českolipského divadelního podzimu.

POCTA BENNEWITZOVI

14. října od 19.00, zámek Doksy

V sobotu zavítá Lípa Musica do Doks, kde připomene významnou hudební osobnost, která v srdce Máchova kraje strávila podzim svého života. Nedostižnou pověst české kvartetní školy hrdě reprezentuje ansámbl, který si pro své označení zvolil osobnost Antonína Bennewitze, významného českého houslistu, dirigenta, hudebního pedagoga a spoluzakladatel Českého kvarteta. Připomeňme, že jeho pedagogické úsilí zformovalo takové osobnosti, jakými byli Josef Suk, Oskar Nedbal, Otakar Ševčík, František Ondříček, Jiří Herold či Karel Hoffmann. Poctu Bennewitzovi složí v Doksech Bennewitzovo kvarteto díly Mozarta a Dvořáka.

TRAVESTI SHOW HANKI PANKI

14. října ve 20.00, Kulturní dům Kamenický Šenov

Nová travesti show skupiny Hanky Panky s názvem Klub neodložených žen.

ALVA QUARTET

14. října od 20.00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Koncert k odkazu Django Reinhardta, Stephane Grapelliho, Quintette du Hot Club de France, a jejich následovníků, souhrnně nazývanému jazz manouche nebo gypsy jazz, gypsy swing. Na housle se představí Jan Tvrdý. Doporučujeme všem znalcům swingu, kytaristům, houslistům, ale i mladým nadšencům počítačové hry Mafia. Právě melodie Django Reinhardta jí totiž byla inspirací!

PLES MĚSTA ŽANDOVA

14. října ve 20.00, Koruna Žandov

Plesovou sezonu na Českolipsku tradičně startuje Ples města Žandova. K tanci a poslechu hraje skupina Natruc. Lístky za 300 Kč jsou v prodeji v infocentru Žandov.

UNIQUE HALL FESTIVAL

14. října od 22.00, KD Crystal Česká Lípa

Největší severočeský halový festival již po 6. v České Lípě. Djs: MANENE, RODRIGO ARDILHA ( BRASIL ), CHRIS DAVIES ( HUNGARY ), SNBM, MIO, TIGI, DENIS, WEISZ, ILLYA, JIMMY, VIP TECHNO STAGE - Kjubone, Halfloe, Wossa 82, Tabozz, Martyz, Wakend, Baba, Joe Joy, VIP terasa o rozloze 60m2 s vlastním barem.