VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Na loutkové pohádky do Cvikova, na vánočně vyzdobený zámek v Zákupech nebo za pohádkou S čerty nejsou žerty do Městského muzea v Mimoni.

24.11.2017
SDÍLEJ:

S čerty nejsou žerty.Foto: archiv

DOKSKÉ POVĚSTI

24. 11. od 16.00, zámecký park Doksy

Těšit se můžete na stánky, občerstvení a dětmi hrané pověsti z Doks a okolí.

2. LIBCHAVSKÝ VÁNOČNÍ JARMARK

24. 11. od 17.00, u OÚ Horní Libchava

Zahájení adventu a rozsvícení stromečku. Výtěžek bude použit ve prospěch dětí místní školy. Zahájení - zpívající betlém (děti MŠ a ZŠ), rozsvícení stromu, stánky s výrobky dětí, prodej vánočního pečiva a dekorací, občerstvení, vánoční přání, kovářské umění, prodej kaprů, čajovna.

LADY I TRIO BLUE BAND

24. 11. ve 20.00, U bílýho černocha Česká Lípa

Dobrých bluesových zpěvaček u nás vždycky bylo málo. Snad to souvisí i s tím, že v blues jsou zpěv a nástroje navzájem tak prorostlé, až se někdy jedno v druhém ztrácí. Předprodej vstupenek - Doo-Bop Union a U bílýho černocha.

ILLUSIONS - ROCKOVÉ BALADY

24. 11. ve 20.30, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Kapela Illusions z České Lípy představí v novém složení s dalším rockovým projektem srdce bandu - leader Marián Šmýd a kytarista Ladislav Průšek. Zazní původní rockové balady a v premiéře nové věci. Prostě kvalitní rocková muzika, která je “o něčem”!

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

25. 11. - 14. 1., Městské muzeum Mimoň

Pro letošní zimní a vánoční období nachystalo mimoňské muzeum ve spolupráci s Barrandovskými studii výstavu kostýmů a rekvizit z oblíbené české filmové pohádky S čerty nejsou žerty. Návštěvníci si budou moci prohlédnout na dvě desítky kostýmů z nichž jsou většina dochované originály, které dnes tvoří součást sbírky firemního dědictví Barrandov Studia. Součástí výstavy budou rovněž stylizované dekorace a dochované dokumenty z barrandovského archivu.

XXVI. CVIKOVSKÉ DNY LOUTEK

25. - 26. 11. od 10.00, Loutková scéna Cvikov

Na děti čekají čtyři loutkové pohádky.
PROGRAM:
sobota 25. 11. od 10.00 - Pohádky na draka
Pohádka o drakovi, který nechtěl jíst princeznu, protože měl radši zeleninu. (LS Klubíčko Cvikov)
sobota 25. 11. od 15.00 - Tři úkoly pro čerta
Pohádka na motivy Boženy Němcové o tom, jak princezna přechytračila čerta. (LS Spojáček Liberec)
sobota 25. 11. od 17.00 - Věž tam spadla
Pohádka autorů Jiřího Hampla a Michala Haunera isnpirovaná příběhem z obce Lešenice. (Spolek loutkařů v Lounech)
neděle 26. 11. od 10.00 - V jednom lese v jednom domku
Pásmo klasických pohádek v moderní úpravě. Hraje Ruda Hancvencl

CÍSAŘSKÉ VÁNOCE V ZÁKUPECH

25. a 26. 11. od 10.00 do 14.00, zámek Zákupy

Prohlídky vyzdobených interiérů zámku s povídáním o vánočních zvycích na panovnických dvorech. V letošním roce budou vánoční prohlídky probíhat na II. okruhu. Začátky prohlídek: 10.00 hodin, 11.00 hodin, 12.00 hodin, 13.00 hodin a 14.00 hodin.

3. NAROZENINY PIVOVARU CVIKOV

25. 11. od 10.00, Pivovar Cvikov

Třetí rok od obnovení výroby cvikovského piva připomene celodenní program.
10:00 – 14:00 - sváteční jarmark
10:00 - 12:00 - prohlídky provozu pivovaru (zdarma)
12:00 – 13:00 - vystoupení: děti ze ZUŠ Cvikov, zumba Cvikov, mažoretky z Nového Boru, taneční skupina Tutti-Frutti, dívčí sbor Skleněnky z Nového Boru
13:00 - slavnostní naražení speciálu Výroční 14°
13:30 – 15:30 - liberecká hudební skupina NÁHODNÉ SETKÁNÍ
16:00 – 17:00 - pražská kapela HODINY
17:30 – 19:00 - liberecká kapela SUPERHERO KILLERS
19:30 - ohňostroj
Vstupné zdarma.
Bezplatná autobusová doprava Nový Bor - Cvikov - Nový Bor.

MICHAL NA HRANÍ

25. 11. od 15.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

O tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát! Nebudeš to právě ty? Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými nejen ze samolepicí pásky. Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených a pravidelných diváků.

POHÁDKA O HLOUPÉM ČERTOVI

25. 11. v 15.00, KD U Jezera Stráž pod Ralskem

Veselá divadelní pohádka pro všechny generace. Hraje DS Vojan Český Dub. Vstupné 50 Kč.

HEŠENŠUS

25. 11. od 19.00, DK Ralsko Mimoň

Ani nemusí být pátek třináctého, všechny černé kočky mohou ležet klidně za kamny a přece zafunguje zákon schválnosti. Prostě jste sama doma a rozhodnete se trochu si užít. Manžel je pryč, ať žije milenec. Avšak ouha. Milencovy funkce jsou poněkud pochablé, zato manžel funguje perfektně. Vrací se přesně ve chvíli, kdy ho nikdo nečeká. Popravdě řečeno i on by raději viděl svou ženu u tety, jak slibovala. Ale to je pouhý začátek kolotoče… Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konverzačním humorem. Hrají: Dana Morávková, Radek Zima, Lukáš Langmajer, Hana Čížková, Tomáš Juřička / Ivo Kubečka, Jan Antonín Duchoslav / Ivo Kubečka, Gábina Hyrmanová / Miluše Bittnerová.

M & M TRIO PRAHA

25. 11. ve 20.00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Přední pražský jazzman a člen Banjo Bandu I. Mládka Vítězslav Marek tentokrát do Doks přiveze vynikajícího saxofonistu a klarinetistu Rudolfa Musila, známého z řady českých jazzových formací (Steamboat Stompers, Crazy boys, Jakub Šafr kvartet, Shafers riffers,The Hottentots Orchestra, Harlemania, Jazz Bluffers..), ale i ze zahraničních koncertů a angažmá (Německo, Rakousko, Itálie, Holandsko, Belgie, Francie, Švýcarsko, Maďarsko, Chorvatsko, Norsko, Švédsko, Kanada, USA). Opět pořádná dávka dobrého jazzu v Doksech!

KONCERT DECI BAND

25. 11. od 20.00, Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov

Přijďte si poslechnout a třeba si i zatancovat na písničky skupiny Olympic, Scorpions, Beatles, ale i Jiřího Schelingera a Michala Hrůzy.

ADVENT VE STVOLÍNKÁCH

26. 11. od 14.00, zámek Stvolínky

Obec Stvolínky ve spolupráci se souborem historické hudby FRAGIUM 16 a Divadelním souborem Havlíček Zákupy pořádá Advent ve Stvolínkách. Na návštěvníky čeká adventní koncert vánoční hudby tří století, adventní orloj, rozsvěcení stromečku na návsi, předávání přání Ježíškovi a zpívání vánočních koled. Jako doprovodný program je připravena ochutnávka vín, stánky s lokálními výrobky perníčky, bižuterie, med atd.  Občerstvení bude v podání místních hospodyněk. Ochutnáte, co jinde nemají.

O PRINCI, KTERÝ ŽALOVAL

26. 11. v 15.00, Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov

Pohádku zahraje Princeznino pohádkové divadlo.

1. (PŘED)ADVENTNÍ KONCERT

26. 11. od 17.00, Kostel Nanebevzetí Panny Marie Nový Bor

Benefiční koncert sólistů pěveckého oddělení Akademie Múzických umění v Praze. Výtěžek půjde na konto Bílá pastelka a Lví očko na pomoc zrakově postiženým. Patroni koncertu jsou místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská a prezident společnosti SONS ČR Václav Polášek. Vstupné 100 Kč

Autor: Petra Hámová

24.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů Šič/ka operátor šicího stroje - šití autopotahů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 111. Poznámka: Nabízíme : - nástupní plat 17.000,- Kč, - po zapracování 23.000,- Kč a bonusy (13. – 14.plat, docházkové bonusy, ocenění kvality), - nadstandardní sociální program (dotované ceny obědů/večeří, příspěvek na penzijní připojištění…), - týden placeného volna nad rámec dovolené, - zdarma zajišťujeme dopravu do zaměstnání, - dárky pro zaměstnance, Požadujeme : - manuální zručnost, - chuť a schopnost se učit, - odolnost vůči stresu a schopnost pracovat pod tlakem, - schopnost pracovat v kolektivu, - kvalitně odvedenou práci, - dobrý zdravotní stav, , Vhodné i pro cizince., Místo výkonu práce: Jezerní 101, Stráž pod Ralskem. Pracoviště: Adient czech republic k.s. , odštěpný závod stráž pod ralskem, Jezerní, č.p. 101, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Jiří Černoušek, +420 487 806 205,800 100 543(bezplatnálinka).

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel na 2. stupni základní školy (Čj, Tv, Inf). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Rádi bychom ve svém kolektivu přivítali kvalifikovaného učitele/učitelku s aprobací: Český jazyk - možno i v aprobaci informatika, tělesná výchova. Nabízíme víc než přátelské prostředí, možnost realizovat své pedagogické sny, podporu v dalším vzdělávání a kupu dalších věcí. Požadujeme komunikativnost, nadšení pro věc, trpělivost, kladný vztah k dětem., Možnost využití školního bytu (3+1).. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola, kamenický šenov, nám. míru 616, příspěvková organizace, nám. Míru, č.p. 616, 471 14 Kamenický Šenov. Informace: Martin Karhan, +420 734 257 617.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 23 020 Kč

Svářeči Svářeči kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23020 kč. Volných pracovních míst: 60. Poznámka: Pracovní náplň, -svařování kovů, úprava a sestavování částí svařenců do celků, příprava pro svařování, jejich, spojování stehováním a úprava svárů broušením, -seřizování, ošetřování a údržba svařovacích zařízení, -čtení a používání výkresové dokumentace, Požadujeme, -výhodou platný svářecí průkaz, - výhodou zkouška dle EN ISO 9606-1 / 287-1, metoda 135, -úspěšné vykonání vstupního testu , -zdravotní způsobilost , Nabízíme, -Zázemí v rozvíjející se nadnárodní společnosti, -Možnost dalšího profesního růstu , -Týden dovolené navíc (tedy 25 dnů dovolené ročně), -Měsíční prémie za výsledky práce a odměny za Kaizeny (resp. změny k lepšímu), -Roční výkonnostní odměnu , -Příspěvek na životní a penzijní pojištění po odpracovaném roce , -Dotované závodní stravování, -Zdravotní péče včetně očkování proti chřipce, -Sportovní a kulturní aktivity , -Zvýhodněné mobilní tarify, První kontakt emailem: vase.prace@cz.transport.bombardier.com, Vhodní i pro absolventy a pro cizince!. Pracoviště: Bombardier transportation czech republic a.s. - 001, Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Havlín Lukáš Knazovič Mádlová Michaela, lukas.havlin@rail.bombardier.com.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář, údržbář. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice je vhodná i pro cizince., První kontakt emailem, telefonicky v době od 8:00 - 14:00 hod. nebo osobně.. Pracoviště: Apollo metal, spol. s r. o.- brniště, 471 29 Brniště. Informace: Tomáš Truxa, +420 487 850 134.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DOMINANTA krajiny kolem České Lípy kopec Špičák s rozhlednou, která je zatím pro návštěvníky zavřená.

Majitel rozhledny Štěpánka městu kromě slevy slibuje i dar na podporu mládeže

Brazilská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
10

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

FOTO, VIDEO: Benátská má letos nabito. Konkurence se nebojí

Liberecký kraj – Největší hudební událost léta na severu Čech se blíží.

FOTO: Česká herečka Jiřina Bohdalová má minci

Liberecký kraj – Herečka Jiřina Bohdalová v pátek v České mincovně v Jablonci slavnostně vyrazila a pokřtila mince večerníčkových postav Křemílka a Vochomůrky a jejich pařezové chaloupky.

AKTUALIZOVÁNO

Život ženy si vyžádala tragická dopravní nehoda u Chřibské

Chřibská - Jeden život si vyžádala tragická dopravní nehoda, ke které došlo u obce Chřibská na Děčínsku. Jak vysvětlila policejní mluvčí Šárka Poláčková, v sobotu krátce před 13. hodinou se na silnici číslo 263 čelně srazila dvě osobní auta. "K nehodě došlo na silnici z České Kamenice, policisté odkláněli dopravu na Krásné pole," uvedla mluvčí policie.

Patřila turistům i nacistům. Prezidentská chata oslaví 90 let

Jizerské hory – Oslava jubilea chaty v Bedřichově proběhne tuto neděli. Lidé na ni mohou dorazit v dobovém oblečení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT