VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Václava Neckáře v České Lípě doprovodí smyčcový orchestr. V sobotu se otevře Stezka hastrmanů v Brništi.

13.4.2018
SDÍLEJ:

Václav Neckář.Foto: archiv

AKCE

VÁCLAV NECKÁŘ

13. 4. v 19.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Živoucí legendu české popové hudby i filmu Václava Neckáře asi netřeba představovat. V českolipském Jiráskově divadle, kde bude v pátek od 19 hodin jeho koncert, však nebude sám. Doprovodí jej skupina Bacily, se kterou spolupracuje většinu své kariéry a jejíž název byl inspirován úspěšným hitem Doktor Dam di Dam. Výjimečným zpestřením bude i doprovod smyčcového kvarteta. Koncert je složen téměř výhradně z Neckářových největších hitů. Vstupenky jsou k dostání v pokladně KD i na webu www.clvstupenka.cz.

MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK

13. 4. v 19.00, Kulturní centrum Sever Cvikov

Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném podniku. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a vzájemné popichování vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů. Jak to dopadne? Hrají: Dana Homolová, Daniel Rous, Michaela Badinková a Martin Kraus.

TANEČNÍ ZÁBAVA PRO SENIORY

13. 4. v 17.00, pláž Hradčany Ralsko

Všichni obyvatelé Ralska se mohou přijít pobavit, zatancovat a zároveň popřát jubilantům. Malé občerstvení zajištěno. K tanci a poslechu hraje TONY a SONJA. Zajištěna autobusová doprava: 16:30 hod. Kuřívody (parkoviště sídliště a zastávka autobusu), Hvězdov ( zastávka autobusu), Ploužnice ( zastávka u paneláků). Zpět ve 22:00 hodin. 

ALBATROS - ELECTRIC MADNESS

13. 4. ve 21.00, U bílýho černocha Česká Lípa

Jazz klub U bílého černocha opět přiletí navštívit Albatros. Toto hudební těleso tentokrát nabídne show s podtitulem Electric Madness. Vystoupení s „přívlastkem“, tehdy Scofield Tribute, kterým se hudebníci českolipskému publiku představili zhruba před necelým rokem, dnes vystřídá nový koncept.

SKLO VE SLUŽBÁCH POLITIKY

14. 4. - 23. 9., Sklářské muzeum Nový Bor

Historická výstava ze sbírek muzea. Slavnostní vernisáž se koná v pátek 13. dubna od 17.00 hodin.

ŠTÍSTKO A POUPENKA

14. dubna v 10.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Populární zpívající dvojice Štístko a Poupěnka přicházejí se svým prvním divadelním představením. Zahrají a zazpívají své největší hity: Jojojo nenene, Vlk a kůzlátka, Stonožka Ponožka, Letí, letí, Umíme cokoli. Děti se naučí hodně věcí a na závěr si společně se Štístkem a Poupěnkou zatancují. Nebude chybět autogramiáda a společné focení.

KOUZELNÁ FLÉTNA

14. dubna v 10.00, Městské divadlo Nový Bor

Premiéra nové pohádky spolku NOPOĎ.

VZÁCNÉ DŘEVOŘEZBY NA BEZDĚZU

14. - 15. 4. od 10.00 do 16.00, hrad Bezděz

V gotické hradní kapli budou vystaveny vzácné dřevořezby, které pocházejí z křížové cesty. 

MÝDLÁRNA RUBENS V RŮŽOVÉ

14. 4. v 10.00, Centrum textilního tisku

Povídání o výrobě bylinkových mýdel a jejich účinku. Workshop – mýdla, plstění, výroba krabičky na mýdla.

CESTOVÁNÍ PANA KRÁLE

14. dubna od 13.00, zámek Horní Libchava

Bude na vás čekat spousta pohádkových bytostí, které připravily den plný zábavy. Akce začíná ve 13:00 a v tento čas začínají i prohlídky zámku, kterým vás provede přímo princezna s příběhem O tajném cestovateli. V 15:15 vám po krátké "předpohádce" zahrajeme hlavní pohádku Za sedmero horami. Po celý den budete moci navštívit dětskou dílnu a zahrát si Domorodé hry. Cena vstupenky je 80,- a pro děti a seniory 60,-.  Ve vytopené dětské dílně bude v ceně vstupenky k dispozici i pití jako šťáva, káva, a čaj.

JARNÍ OTEVÍRÁNÍ STEZKY HASTRMANŮ

14. dubna ve 13.30, Brniště

Start u OÚ v Brništi. Po cestě budou pro děti připraveny soutěže, kreativní dílničky, setkání s mokřady, lužními lesy a životem okolo vody, opékání špekáčků a odměna za splnění úkolů. 

MEGETI

14. 4. v 17.00, ADRA Česká Lípa

Další snímek z cyklu Českolipské ozvěny Ekofilmu - promítání vybraných dokumentárních filmů z celého světa.

DYMYTRY

14. dubna ve 20.00, KD Crystal Česká Lípa

Tvrdě rocková kapela vyrazila na své jarní tour u příležitosti oslavy patnáctých narozenin a proto je trefně pojmenované „Patnáct let pod maskou“. Kapelník Jiří Dymo Urban k tomu řekl: „Chceme oslavit naše patnáctiny ve velkém stylu po celé ČR i Slovensku. Chystáme spoustu překvapení! Hostem celého jara bude kapela Jerem.I.

ALL STARS TRIO

14. dubna ve 20.00, Píchlá nota Doksy

Koncert tří pojmů a jmen v jazzu: Jiří Válek - flétna - sólista orchestru České filharmonie, pravidelný účastník Mezinárodního hudebním festivalu Pražské jaro. Ale také spoluhráč jazzových velikánů Karla Růžičky a Karla Velebného! Dnes profesor pražské HAMU a člen mnoha porot mezinárodních interpretačních soutěží. Jiří Růžička - piano - absolvent Ježkovy konzervatoře a od roku 1984 její pedagog. Začínal se skupinou Antonína Viktory, působil v Melody Makers Ondřeje Havelky, v Big Bandu Rádio Praha a s vokálním kvartetem The Swings, doprovázel Vlastu Průchovou a další. Pavel Šlosar - kontrabas - studoval hru na kontrabas u Jana Greifonera. Spolupracuje s kapelami Steamboat Stompers, Lucie Zemanová & Soul Sisters, Václav Kameník kvartet, Evou Emingerovou, Jitkou Vrbovou, Bobbym Gordonem…  

POCTA KARLU KRYLOVI

15. dubna v 17.30, kino Máj Doksy

Na skladby legendárního písničkáře, textaře a básníka Karla Kryla se mohou těšit návštěvníci nedělního koncertu v Doksech. V kině Máj se v 17.30 hodin představí Karel Kryl revival Missa. Skupina vznikla před deseti lety z několika nadšenců, kteří se původně scházeli ve Spirituálové schole. Téměř od počátku hraje Missa písně Karla Kryla, které jsou folkově upravené pro více nástrojů. Koncert se koná u příležitosti Krylových narozenin. Písničkář se narodil 12. dubna 1944, zemřel 3. března 1994 v německém Mnichově.

VÝSTAVY

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM A GALERIE ČESKÁ LÍPA

Galerie Chodba: 9. 3. – 31. 12.: Dámská móda v portrétní malbě – Portréty ze sbírek muzea.
Galerie Jídelna: 2. 3. – 10. 5.: Václav Lahovský – fotografie – Výstava snímků fotografa ze Stráže pod Ralskem.
Výstavní síň Josefa Maštálka: 7. 3. – 15. 4.: Hudební život a česká menšina v době meziválečné – Výstava k 90. výročí vzniku České hudební školy.

CENTRUM TEXTILNÍHO TISKU ČESKÁ LÍPA

1. 3. – 20. 5.: Tomáš Záborec – Dřevomalby – Dřevomalíř, inspirován předky, vytváří obrazy s přírodní tématikou a vyjadřuje takto svůj úzký vztah k přírodě.

SKLÁŘSKÉ MUZEUM KAMENICKÝ ŠENOV

30. 3 – 30. 5.: Příběh z 20. let – Výstava dokumentuje nečekaně dobrodružnou plavbu lodi Monte Cervantes před 90. lety, jejímiž pasažéry byli i manželé Luisa -rozená Vetterová, dcera místního sklářského továrníka, a Alfréd Taube z Kamenického Šenova. Dobovou atmosféru výstavy tvoří ukázka místní sklářské produkce ze sbírky muzea a další předměty období 20. let z muzejních a soukromých sbírek.

MĚSTSKÉ MUZUEM MIMOŇ

17. 3. – 22. 4.: Jitka Havlíčková: Obrazy a sochy s láskou tvořené – Výstava autorky ze Stráže pod Ralskem, která čerpá náměty z přírody a vlastního cítění.

KULTURNÍ CENTRUM SEVER CVIKOV

16. 4. – 13. 5: Miroslav Wagner: Obrazy – Výstava obrazů malíře z Kunratic u Cvikova.

KINA

KINO CRYSTAL ČESKÁ LÍPA

Ppátek 13. 4. v 15:30: Sherlock Koumes – Malý detektiv – velká dobrodružství.
Pátek 13. 4. – neděle 15. 4. v 17:30: Rampage: Ničitelé - Dwayne Johnson hlavní hvězdou akčního dobrodružného filmu režiséra Brada Peytona.
Pátek 13. 4. – neděle 15. 4. ve 20:00: Fakjů pane učiteli 3.
Sobota 14. 4. – neděle 15. 4. v 15:30: Králíček Petr.

MĚSTSKÉ KINO NOVÝ BOR

Pátek 13. 4. – neděle 15. 4. v 17:30: Rampage: Ničitelé - Akční sci-fi s Dwaynem Johnsonem.
Pátek 13. 4. – neděle 15. 4. ve 20:00, pondělí 16. 4. v 17:30: Pepa - Česká komedie Jána Nováka.
Pátek 13. 4. – neděle 15. 4. v 15:30: Králíček Petr -  Rodinná animovaná pohádka podle slavné knihy.

KINO MÁJ DOKSY

Sobota 14. 4. v 15:00: Sherlock Koumes – Animovaná komedie pro celou rodinu.
Sobota 14. 4. v 17:30 a úterý 17. 4. ve 20.00: Pepa – Komedie s Michalem Suchánkem a Petrou Špalkovou v hlavních rolích.
Sobota 14. 4. ve 20:00: Fakjů pane učiteli.

KINO RALSKO MIMOŇ

Pátek 13. 4. v 17:30: Pepa – Smolařem proti své vůli.
Pátek 13. 4. ve 20:00: Ready Player One: Hra začíná.
Sobota 14. 4. v 17:30: Jo Nesbo: Doktor Proktor a vana času - Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou.
Neděle 15. 4. v 15:00: Sherlock Koumes - Dobrodružná detektivní animovaná komedie líčí největší případ sádrové verze legendárního detektiva.
Neděle 15. 4. v 17:30: Rampage: Ničitelé – Velký potkal menšího.

Autor: Petra Hámová

13.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 23 600 Kč

Odborní pracovníci v oblasti zdravotnictví jinde neuvedení Praktická sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: Vzdělání zdravotního směru zdravotnický asistent/praktická sestra. Praxe v oboru a zkušenost v oblasti sociálních služeb výhodou. Zodpovědnost, komunikativnost, práce v týmu, dobrá znalost práce na PC, odolnost vůči stresu. Čistý trestní rejstřík. Příjemné vystupování, flexibilita, spolehlivost, řidičský průkaz sk. B výhodou., Nabízíme:zaučení, dobré zázemí, stravovací bonusy, možnost ubytování, práce v kolektivu, možnost dalšího vzdělávání, jiné zaměstnanecké bonusy, 25 dní dovolené, možnost prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou., Vhodné i pro cizince a absolventy., První kontakt se zaměstnavatelem: telefonicky, e-mailem, osobně.. Pracoviště: Pampeliška, o.p.s. - stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 265, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Stanislav Nepivoda, +420 725 544 402.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 20 500 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce Zdravotně sociální pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme minimálně střední vzdělání sociálního směru dle zákona č. 96/2004 Sb. (obor zdravotně sociální pracovník), praxe výhodou, morální a občasnskou bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor. , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - zajímavou práci v moderním pracovním prostředí s možností seberealizace, - možnost profesního růstu, - významná podpora vzdělávání , - závodní stravování, - zaměstnanecké akce, - příspěvek na penzijní připojištění, - výhodný zaměstnanecký tarif od O2, - 5 týdnů dovolené, - slevová karta do lékárny a Centra zdraví, - odměny při pracovním výroč, První kontakt emailem!. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Nikola Hyblerová, +420 487 954 033.

Obchod - Obchod Realitní makléř 15 000 Kč

Realitní makléři Realitní makléř/ka pro lokalitu Česká Lípa. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: LILAN s.r.o. je realitní kancelář s dlouholetými zkušenostmi, působící v Severních Čechách od roku 2000. Nabízíme zprostředkovatelské služby realitní kanceláře, výkup nemovitostí, řešení exekuce, zastoupení na dražbách, řešíme vypořádání spoluvlastnických podílů. , Nabízíme tradici, kvalitu, profesionalitu a lidský přístup., Z důvodu rozšíření úspěšného týmu realitních makléřů společnosti LILAN s.r.o. hledáme realitní makléře - obchodníky s nemovitostmi pro Liberecký a Ústecký kraj, zejména pro pobočky v České Lípě, Libercia v Děčíně., -Pracovní pozice: realitní makléř/ka / obchodník s nemovitostmi , -Místo práce: na jedné, Vámi zvolené pobočce: Česká Lípa, Liberec, Děčín, -Druh pracovního poměru: plný úvazek, částečný úvazek, hlavní pracovní poměr, DoPP, DoPČ, -Plat: 15.000 + odměny a prémie, Nabízíme:, -zajímavou a flexibilní práci, -100% podpora nejen v začátku Vaší práce s on-line poradenstvím, -odborné vedení majitelem realitní kanceláře, -vše potřebné naučíme, zaškolíme a pravidelně doškolujeme, -vysoce motivační systém odměňování, možnost nadstandardních výdělků , -možnost rychlého kariérního růstu s možností vybudování vlastního týmu makléřů a otevření dalších poboček v jiných městech, -pro makléře s praxí nabízíme exkluzivní, nadstandardní, bezkonkurenční podmínky, -flexibilní pracovní dobu, možnost práce z kanceláře i z domu, -kompletní zázemí realitní kanceláře, -administrativní, právní, marketingová a IT podporu, -vlastní širokou databázi prodávajících a poptávajících klientů, online monitoring inzerce, -unikátní realitní systém, správa zakázek přes internetový software, -tarif s neomezeným voláním, -vizitky, letáky, plachty, -moderní a reprezentativní kanceláře , -přátelskou atmosféru a týmovou spolupráci, Požadujeme:, -výborné komunikační schopnosti, -reprezentativní vystupování, -sebevědomého, vytrvalého obchodníka s orientací na výsledek, -spolehlivost, samostatnost, velmi dobré organizační schopnosti, -vysoké pracovní nasazení, -přizpůsobení času potřebám klientů, -chuť pracovat a stát se profesionálem v oblasti realit, -zkušenosti v realitním oboru nebo přímého prodeje výhodou, -základní znalost práce na PC, -min. středoškolské vzdělání s maturitou, čistý trestní rejstřík, -řidičský průkaz sk. B (aktivní řídič), Náplň práce:, -aktivní vyhledávání nemovitostí k prodeji, -zprostředkování koupě, prodeje, pronájmu nemovitostí, -vytváření prezentace nabízených nemovitostí, -provádění prohlídek nemovitostí, -vedení obchodních případů, -komunikace s klienty, Co bude realitní makléř k práci potřebovat?, -vlastní automobil, notebook, mobilní telefon, Co udělat v případě zájmu o pozici?, -zaslat strukturovaný životopis a motivační dopis na mail: lilancz22@gmail.com, -V případě úspěšného absolvování výběrového řízení Vás rádi přivítáme v našem týmu a poskytneme Vám maximální podporu na cestě k obchodním úspěchům ! , Připojte se do naší realitní rodiny, která Vám nechá vydělat dobré peníze příjemnou formou, přitom si to užít a mít čas i na soukromý život. , Pojďte to vyzkoušet a uspět i VY.. Pracoviště: Lilan, s.r.o. - 001, Hrnčířská, č.p. 2985, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Nataliya Azimova, .

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 73 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Pomocní pracovníci v truhlářské výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Polevsko 191, Požadujeme: min. vyučení (v oboru není podmínkou, ale výhodou)., Kontakt možný na uvedeném tel. čísle nebo osobně na provozovně.. Pracoviště: Filip mareš - 001, 471 16 Polevsko. Informace: Filip Mareš, +420 777 256 889.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový singltrek na Špičáku byl otevřený.
19

Singltreků stále přibývá. Nová cyklotrasa vznikla v České Lípě

Ilustrační fotografie.

VIDEO: Agresivní bezdomovec kopal a mlátil muže u baru v centru Lípy

Sopky nejsou jen na Havaji. Láva tekla i v Libereckém kraji

Liberecký kraj – Trosky, Kozákov, Bezděz, Klíč. Nejsou to jen názvy známých vrcholů, ale i sopky staré miliony let.

Sucho zvyšuje nebezpečí požárů. Meteorologové varují před vysokým rizikem

Severní Čechy - Kvůli dlouhotrvajícímu suchu vzrostlo v České republice nebezpečí požárů. Vysoké riziko je ve středních Čechách, v Praze a v Ústeckém kraji a na Českolipsku.

Českolipský Arsenal se představil v Ruprechticích

Ruprechtice – Další přípravný duel na novou sezonu v krajském přeboru odehrál českolipský Arsenal, a to se Sokolem Ruprechtice, účastníkem I. B třídy.

Podpořte jednu z padesáti staveb sta let republiky

Liberecký kraj – U příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa může veřejnost mimořádně podpořit svým hlasem jednu ze zhruba padesáti vybraných staveb, které vznikly na území Libereckého kraje od roku 1918 do současnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT