NORTH INNERGY

27. 4. ve 21:00, U Bílýho černocha Česká Lípa

Kapela Tomáše Boudy hraje něco, co by se dalo nazvat fúzí jazzu a rocku s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů. . Od svého vzniku (2008) kapela odehrála koncerty po klubech a festivaly napříč ČR i SRN. Tomáš také spolupracuje s americkým kytaristou Tony Ackermanem a s legedou česko - slovenského jazzrocku Martinem Kratochvílem (Jazz Q) v oblasti filmové hudby.

VERNISÁŽ: KRESBY A FOTOGRAFIE

27. dubna v 18.00 - 26. 5., Galerie Pošta Dubá

Kresby a fotografie - Na první výstavě v letošním roce představí Galerie Pošta v Dubé kresby Jana Kapouna z Doks spolu s fotografiemi Tomáše Čmuchálka z České Lípy. Jan Kapoun své kresby vytvořil v mládí, kdy mu výtvarným poradcem byl akademický malíř Pavel Forman, bratr nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana. Českolipský fotograf Tomáš Čmuchálek se fotografování rovněž věnuje od dětství, ale jemu se vášeň pro ulovení dobrého snímku stala celoživotním koníčkem.

BRNIŠŤSKÝ PŮLMARATON 2018

28. dubna od 9.00, Lesní zátiší Brniště

Další závod seriálu Okresní běžecká liga (OBL) se uskuteční v sobotu 28. dubna v Brništi, a to s názvem Brnišťský půlmaratón. „Tento běh bude určitě největší akcí seriálu OBL. Je to jubilejní 5. ročník, proto bodování do průběžného žebříčku je navýšené, takže je oč bojovat,“ zdůrazňuje ředitel OBL Oldřich Slaměný s tím, že vypsány jsou i kratší tratě pro ty, kteří si netroufnou na půlmaratón, štafety či pro chodce Nordic walking. Prezentace je od 9 hod. v areálu Lesního zátiší v Brništi. Starty dětí začínají od 10.00, hlavní závody odstartují úderem 12. hodiny. Bohatý doprovodný program bude probíhat až do večera. Pro děti i rodiče je jako vždy zajištěn dětský koutek, soutěže a tvořivé dílny, stejně jako chutné občerstvení.
 

ČARODĚJNÉ KOČKOVÁNÍ

28. dubna od 10:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Umisťovací výstava opuštěných koček z útulku Bona Kozly. Předvedení koček, workshop na téma kočky a čarodějnice, hra na příčnou flétnu (Kateřina Žlebčíková), výstava výtvarných prací žáků Kamily Nešporové (ZUŠ Česká Lípa), výklad z karet (Jana Zimlová), cukrárna U Adélky.  

ZÁMECKÉ ČAROVÁNÍ

28. dubna od 13.00 od 19.00, zámek Horní Libchava

Pohádkové bytostí si pro návštěvníky připravily den plný zábavy. Ve 13 h. začínají prohlídky zámku, kterými vás provede přímo princezna s příběhem Čarování s čarodějnicí. V 15.15 pohádka s názvem O zámeckém koštěti. Po celý den bude otevřená dětská dílna a připraveny čarodějnické hry. 

VERNISÁŽ: OHÝBANÝ NÁBYTEK

28. dubna v 15.00, Městské muzeum Mimoň

Výstava dokumentuje vznik a rozvoj průmyslové výroby ohýbaného nábytku, který byl fenoménem Rakousko-Uherska v celosvětovém měřítku a který i v Mimoni měl dlouhodobou historii. K vidění jsou zejména nejstarší výrobky firmy Gebrüder Thonet, Jacob & Josef Kohn, společně s výrobky domácí továrny na ohýbaný nábytek D.G. Fischel Söhne.

JITKA VRBOVÁ A HOT JAZZ PRAHA

28. dubna ve 20.00, Píchlá nota Doksy

Jednu z prvních dam českého swingu Jitku Vrbovou doprovodí v tomto jedinečném koncertu špičkoví hudebníci: Radim Linhart - piano (fenomén českého klavíru a skladatel filmové hudby, sólista Metropolitan Jazz Bandu, Jazz Revue, X – Tetu, Bohemia Big Bandu, Orchestru Felixe Slováčka, Orchestru Karla Vlacha nebo prestižní Česká filharmonie. Je držitelem světového rekordu v počtu skladeb zpaměti - zahrál jich neuvěřitelných 3 500 (!) a Dan Kozel - kontrabas (úspěšně spolupracoval s K. Černochem, P. Bobkem, K. Zichem…).  

SLAVNOST JARA

29. dubna od 10.00, Náměstí T. G. M. Česká Lípa

Divadlo Kvelb – Řechtačka (folklórní představení), Dechová sekce a zpěvačky ZUŠ Česká Lípa, Českolipský dětský sbor, Venkovská dudácká muzika Bedrník, pohádka pro děti Bubáci a hastrmani, historická skupina Řemdih, Máňa trio, zvířecí farma Adély Vrchovské, jarní trhy po celý den, dětský kolotoč a vláček.

SVĚTÁCI

29. dubna v 19:00, KD Crystal Česká Lípa

Notoricky známá filmová hudební komedie Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského s písněmi Evžena Illína a Vlastimila Hály z roku 1969 trůní od své premiéry na špičce žebříčků nejoblíbenějších českých filmů. V divadelní úpravě a v režii Lumíra Olšovského se na jevišti objeví stálice Divadelní společnosti Háta, ale i nové populární tváře: Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Monika Absolonová, Ivana Andrlová anebo Jana Zenáhlíková v rolích lehkých dam, Miriam Kantorková nebo Vlasta Peterková v roli paní Trčkové, Dalibor Gondík, Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Aleš Háma, Filip Tomsa, Lumír Olšovský v rolích fasádníků a Martin Sobotka, Pavel Vítek a Lukáš Pečenka v ostatních rolích. Jako zvláštní hosté účinkují v roli emeritního profesora šarmantní Jan Přeučil nebo „dechovkový král“ Josef Oplt.