BRNIŠŤSKÁ POUŤ

pátek 13. července – neděle 15. července, Lesní zátiší Brniště

Tradiční pouť zahájí v pátek 13. 7. lunapark, ve kterém čeká na návštěvníky řada atrakcí. V hlavním sobotním programu vystoupí Vlasta Horváth, Olga Lounová, skupina Poetika, Marek Ztracený nebo Traktor. Připraven je také dětský program, módní přehlídka nebo vystoupení Novoborských mažoretek. V neděli od 14:00 hodin si děti užijí soutěže a hry v režii AnimaTeamu.

Zpěvák Marek Ztracený
Pouť v Brništi láká na Poetiku i Marka Ztraceného

MOTÝLÍ NOC

pátek 13. července od 19:00, Prysk

Světelné lapací plochy, determinace zachyceného hmyzu s výkladem. Setkání v penzionu U Šmídů.

KRKONOŠSKÉ POHÁDKY

pátek 13. července v 19:00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Trautenberk má své panství hned vedle Krakonošova a toť se ví, malý pán a velký pán, to nikdy neděle dobrotu. Hraje Pražské Divadlo pohádek.

JARMARK S HUDBOU DÁVNOVĚKU

sobota 14. července a neděle 15. července, hrad Houska

Hudba dávnověku s kostýmy a nástroji roztodivnými (skupina GOTHIEN).

BEZDĚZSKÝ BLUEGRAS A COUNTRY MINIFESTIVAL

sobota 14. července od 10:00 do 18:00, hrad Bezděz

Po úspěšném loňském festivalu vystoupí na Bezdězu další country a folkové skupiny  a budou návštěvníky  bavit po celý den! Na hradě se představí skupiny RED LEAF, LUSATIAN GRASS, TRATIVOD, BLACKOUT A OD PLOTNY SKOK.

LENFEST

sobota 14. července od 11:00 do 19:00, Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Třetí ročník festivalu lnu, jeho zpracování a designu. Ukázky předení lnu a výroby lněného papíru, workshopy pro děti i dospělé (výšivka, tisk na len, výroba lněných drobností, výrova lněného ručního papíru), promítání prezentace Výšivky versus rytiny na skle, instalace interiérového designu. V 11:30 a 14:30 Jak krtek ke kalhotkám přišel a od 18:00 koncert Jany Vébrové.

PAPÍROVÉ POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE

sobota 14. července od 13:00 do 18:00, Památník K. H. Máchy Doksy

Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě každoročně připravují tematické odpoledne zaměřené na zpracování a různé podoby nějakého tradičního materiálu. Po lnu a vlně přichází letos ke slovu papír. Jak vzniká papír, kolik různých podob může mít tento úžasný lidský vynález, který nás provází každý den a který už se pro nás stal samozřejmostí? Přijďte si vyzkoušet s Ruční papírnou PAPYREA výrobu vlastního papíru,  vytvořit si papírový šperk, nebo se vyfotit  v humorném papírovém fotokoutku. Od 15 hodin si zahraje Divadelní společnost Kordula Papírové pohádky, aneb Tři pohádky o kmotru Zajíci a po skončení pohádky i výtvarnou dílnu na výrobu zvířecích masek. Chybět nebudou ani stánky se zručně zhotovenými papírovými výrobky a občerstvení.

ZDE: Kompletní programy letních i stálých kin, výstavy a další tipy z regionu

AGGRESSIVE FEST OPEN AIR 2018

sobota 14. července od 15:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Festival pro příznivce metalové a hardcorové hudby. Na letošním ročníku vystoupí kapely Poppy Seed Grinder, Horrible Creatures, Incarnate, Crippled Fingers, Diligence, Elysium, Purnama, Anthems a Arawn. Na místě bude stánek s jídlem i pitím a stánky s hudebním distrem.

NOČNÍ DIVADELNÍ PROHLÍDKY V ZÁKUPECH

sobota 14. července od 17:00, zámek Zákupy

V. ročník oživených nočních prohlídek vybraných prostor zámku v podání členů Divadelního souboru Havlíček Zákupy; letos se během každé prohlídky odehraje pohádkový příběh Kuba a zkrocená kráva. Pohádka o líném napraveném Kubovi, zdivočelém dobytčeti a a dvou hloupých nápadnících. Čas prohlídek: 17:00, 18:30, 20:00 a 21:30 hodin.

FOLKOVÝ VEČER VE SVOJKOVĚ

sobota 14. července od 18:00, Zámecká zahrada Svojkov

Vystoupí Monty a Nekapela, Tetrahop a Petr Kalandra Memory Band.

NA STOJÁKA + ŽIVÁ HUDBA

sobota 14. července od 18:00, Hotel Grand Doksy

Hudebně zábavný večer s živou muzikou a pořadem Na stojáka! Pobaví vás Karel Hynek, Arnošt Frauenberg a Petr „Nasty“ Cerha.

GUITAR ARTE TRIO

sobota 14. července v 19:00, Skalní hrad Sloup v Čechách

Irská hudba od baroka po rock. V programu Poslední růže léta se představí kytaristé Jindřich Kaulfers, Ivan Šoltys a Stanislav Prokeš.

FOLKOVÝ VEČER NA ZÁMKU

sobota 14. července od 19:00, zámek Doksy

Program pro všechny milovníky klidné kytarové muziky. Těšit se můžete na Pepu Štrosse, kytaristu, baviče a písničkáře a další.

SVATOJAKUBSKÁ NOC

sobota 14. července v 19:00, kostel sv. Jakuba Většího Horní Libchava

Na varhany zahraje Jaroslav Tůma. V jeho podání zazní skladby světových klasiků i improvizace na témata Adama Václava Michny.

TEREZA RAJNINCOVÁ TRIO

sobota 14. července od 20:00, jazz klub Píchlá nota Doksy

Sólový večer pražské jazzové zpěvačky s doprovodem kytary a kontrabasu. 

SKALICE CELEBRITY OPEN CUP

neděle 15. července od 9:00, fotbalové hřiště Skalice u České Lípy

Patnáct družstev, včetně týmu českých fotbalových legend, změří síly na nedělním turnaji Skalice Celebrity Open Cup, který pořádá produkční agentura Reas Agency a obec Skalice u České Lípy. Výtěžek poputuje tradičně na dobrou věc. „Letos zakoupíme polohovací postel se speciální matrací pro 52letého Romana ze Slunečné, který je po těžkém úrazu ochrnutý na půl těla,“ říká majitel agentury Petr Svoboda, který bude celý turnaj moderovat společně s Kristýnou Kloubkovou. V akci uvidí fanoušci řadu známých fotbalových jmen v čele s Horstem Sieglem, Ladislavem Vízkem nebo Jaromírem Blažkem. Turnaj začíná v neděli 15. července v 9:00 hodin na fotbalovém hřišti ve Skalici v České Lípě.