ŠERMÍŘI VE SLUŽBÁCH OTCE VLASTI NA BEZDĚZU

pátek 20. července – neděle 22. července od 11:00, hrad Bezděz 

Uvidíte středověké vojáky, dozvíte se něco o středověkých zbraních a zbroji. Skupiny historického šermu vám předvedou ukázky soubojů se středověkými zbraněmi, pro zájemce bude připravena i malá ukázka středověké tortury. Začátky vystoupení v 11:00, 12:30, 14:00 a v 15:30. V neděli proběhne poslední vystoupení ve 14:00 hodin.

POUTNÍCI

pátek 20. července v 19:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Koncert známé bluegrassové a country kapely, jež dvakrát vyhrála slavnou plzeňskou Portu.

NA SALAŠI DRACI JSOU

pátek 20. července v 19:00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Půvabná, laskavá a hlavně humorná valašská klauniáda, která pobaví nejen děti, ale i jejich rodiče.

ZAHRÁDKYFEST

pátek 20. července a sobota 21. července, zámecká zahrada Zahrádky

Čtvrtý ročník festivalu ZahrádkyFest začne oficiálně v sobotu odpoledne, menší program zdarma ovšem nabídne už o den dříve. Po páteční ochutnávce, v podobě vystoupení kapely Illusions, se návštěvníci mohou těšit na skupiny jako E.R.A., ShoeCut nebo CzechOut. Vystoupí také litvínský písničkář Xavier Baumaxa. Na druhé akustické scéně pak zahrají kapely jako Tcheichan či WE2.

ZDE: Kompletní programy letních i stálých kin, výstavy a další tipy z regionu

SPORTOVNÍ HRY NEDAMOV

sobota 21. července od 10:00, koupaliště Dubá-Nedamov

Zručnost, rychlost, sílu, ale také vynalézavost prověří sobotní Sportovní hry v Nedamově. Kdo chce potrénovat svoje tělo, může se přihlásit na nohejbal, hod koulí, zvedání pneumatiky, běh v písku, výdrž na hrazdě, přetahování lanem a mnohé další disciplíny. Program odstartuje v 10:00 hodin nohejbalovým turnajem, hodinu po poledni přijdou na řadu další disciplíny a třetí ročník Sportovních her zakončí beach party.

ROZMARNÉ LÉTO

sobota 21. července od 12:00, pláž Klůček Doksy

Další ročník hudebního festivalu na Mácháči. I letos se můžete těšit na krásnou atmosféru na pláži Klůček a spoustu skvělých hudebních interpretů. Vystoupí Tomáš Klus, Žlutý pes, Jaroslav Uhlíř, Richard Nedvěd, Crossband a mnoho dalších!

SLAVNOST SV. ANNY

sobota 21. července od 14:00, Skalice u České Lípy

Obec Skalice u České Lípy a Sbor dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy pořádají tradiční Slavnost svaté Anny u příležitosti svátku patronky obce Skalice u České Lípy. Akce se koná v centru obce a součástí je doprovodný program, kterému předchází mše svatá. Návštěvníci se mohou těšit na Mariána Vojtka, kapely Boogie Man, Navostro nebo Michal David Revival. Vystoupí taneční skupina Tutti Frutti, klaun a nebude chybět módní přehlídka.

COUNTRY PLÁŽ HRADČANY

sobota 21. července od 14:00, pláž Hradčany

K tanci i poslechu zahrají country a bluegrassové kapely. Občerstvení zajištěno, vstup zdarma.

POZDNÍ SBĚR A HOSTÉ

sobota 21. července v 19:00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Koncert v rámci Castle tour 2018, pořádá Pozdní sběr, jako hosté vystoupí Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc a také Gazdina roba.

SYMČCOVÉ KVARTETO SFČ

sobota 21. července v 19:00, Skalní hrad Sloup v Čechách

Vídeňští mistři dvou období – Zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta a Johannese Brahmse. Vystoupí David Pospíšil (housle), Tatiana Badian (housle), Petr Pospíšil (viola), Hynek Schütz (violoncello).

CESTA DO MEDVĚDÍHO KRÁLOVSTVÍ

1. července – 31. srpna, zámek Zákupy

Prohlídka vybraných interiérů zámku vyhrazená pro děti do 10 let v přiměřeném doprovodu dospělých, pouze v 10.30 a 14.30 hodin, délka 30 minut. Pro velký zájem nutná rezervace vstupenek na tel. 487 857 278. V této prohlídce neprobíhá výklad k historii. Tato prohlídka není určena starším 10 let, ani dospělým. Průvodkyně oblečená v pohádkovém kostýmu si s dětmi v zámeckých interiérech vypráví o historii zámku či zajímavých předmětech. Dává jim otázky a nechává je hledat plyšové medvídky poschovávané v pokojích. Kdo uhádne nejvíc otázek, získá klíč od tajných dveří k medvědímu království, kam se na závěr prohlídky podívají všechny děti z prohlídky.