BENÁTSKÁ NOC

pátek 3. srpna od 16:00, koupaliště Sloup v Čechách

Zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Plavby na dračích lodích, foukání skla, divadlo a žonglování. 18:00 hudební skupina Optimik II, 19:30 harmonikář Petr Lüftner a zpěvačka Mirka Miškeková, 21:00 hlavní hudební host Daniel Nekonečný, 22:30 hudební skupina Pegas, 23:00 ohňostroj.

OTEVŘENÍ RÁKOSNÍČKOVA HŘIŠTĚ

sobota 4. srpna od 10:00, ulice Jana Wericha Česká Lípa

Program zde potrvá od 10:00 do 17:00 hodin, v 10:30 hodin vystoupí Michal Nesvadba z Kouzelné školky a po celý den budou děti i dospělé návštěvníky bavit představení o Rákosníčkovi v podání herců z divadla Scéna. Připravena je spousta dalších atrakcí, včetně občerstvení ze sortimentu prodejen Lidl za příznivé ceny, chybět nebudou ani oblíbené a zdravé fresh džusy z čerstvého ovoce.

DEN SPOLKŮ A TVOŘENÍ VE SKALÁCH

sobota 4. srpna od 10:00, Lesní zátiší Brniště

Akce pro veřejnost s kulturním a sportovním programem. První ročník akce zaměřené na prezentaci a spolupráci spolků a organizací z Čech a Saska (skauti, střelecký klub, trampové, myslivci, hasiči, kynologové, šermíři, ochotníci, MGH Neukirch, Martinshof Rothenburg Diakoniewerk). Jádrem akce je přednáškový stan a zážitkové wokshopy - např. lukostřelba, myslivecké trofeje, hasičská technika. Mladí němečtí a čeští fotbalisté se utkají ve fotbalovém zápase. Součástí bude i doprovodný program (kapely a divadlo, tvořivé dílny pro děti, stánky s regionálními produkty a občerstvením).

HOLANSKÉ LETNÍ SLAVNOSTI

sobota 4. srpna od 11:00, hřiště a náměstí Holany

Na fotbalovém hřišti:
11:00 Fotbalové utkání k 60. výročí založení klubu TJ Dynamo Holany - Stará garda hokejistů Česká Lípa x Stará garda fotbalistů TJ Dynamo
Program na náměstí:
13:00 Divadlo Věž - Pohádka Včelí medvídci zpívají
14:00 Petr Stebnický - imitátor, Jíří Martínek - show laso, bič
15:00 a 17:00 Dětská show - Agentura Piškot
16:00 Hudební vystoupení Kamelie
18:00 Kapela Ka-še Band
20:00 Hudební vystoupení Roxette + ABBA revival
22:00 Ohňostroj

Po celý den stánky, občerstvení, atrakce pro děti.

ZDE: Kompletní programy letních i stálých kin, výstavy a další tipy z regionu

ŠERMÍŘSKÉ ROZVERNOSTI NA BEZDĚZU

sobota 4. srpna a neděle 5. srpna, hrad Bezděz

Skupina scénického šermu Bibus Spiritus předvede program o nepřátelství Peregriny Pušové a Mikuláše z Potštejna. Časy vystoupení: 11:00, 13:00 a 15:00. Na I. hradním nádvoří bude své řemeslo předvádět mistr kovář. Můžete si vyzkoušet práci se železem. Též zde budou ukázky kovářských výrobků.

ZADARMOFEST 2018

sobota 4. srpna od 15:00, pláž Klůček Doksy

IV. ročník rockového festivalu přímo na pláži Máchova jezera! Vstupné je úplně zdarma. Krom osmi kapel se můžete těšit na grilování, koupání, zábavu, rock and roll, stanování a skvělou atmosféru festivalu pod borovicemi u vody. Zahrají Rain, Loco Loco, F.A.King, DC Radio, Helo Officer, AFD, Na knop Company a Silent Session.

NOC S HVĚZDAMI

sobota 4. srpna od 18:00, zámek Zahrádky

Benefiční koncert na podporu vyhořeleného zámku v Zahrádkách. Letos diváci uvidí např. Josefa Laufera, Ilonu Csákovou, Martina Franceho, Martina Haricha , Marcelu Laiferovou, Petra Vondráčka, Sabinu Křovákovou ad. Moderují Markéta Mayerová a Slávek Boura. Diváky čeká opět překvapení v podobě jednoho z účinkujících.

ACOUSTIC ART DUO

sobota 4. srpna v 19:00, Skalní hrad Sloup v Čechách

Netradiční podání populárních skladeb z české i světové hudební scény. Zahrají Ondřej Pešl (viola) a Pavel Kohoutek (klavír, klávesy).

ŠEHEREZÁDA

sobota 4. srpna ve 20:30, Letní amfiteátr Bezděz

V zemi, kde svítí slunce celý rok, v poušti kvetou kaktusy a vánek si pohrává s pískem, klíčí láska pouštního démona ke sličné dívce ze sultánova harému. Má tato láska vůbec naději? Kdo ví… Hraje Nové divadlo Mělník.

PRÁZDNINY NA VĚŽI

neděle 5. srpna – neděle 12. srpna, zámek Lemberk

Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku Lemberk. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.30 hodin.

DUO: PETR MAŠLAŇ A FILIP DVOŘÁK

Neděle 5. 8. v 15:00, kaple Božího hrobu Mimoň

Koncert Petra Mašlaně (violoncello) a Filipa Dvořáka (cembalo), při kterém uslyšíte melodie autorů jako A. Vivaldi, D. Gabrielli, H. Purcell, F. Geminiani a další. Petr Mašlaň začal hrát na violoncello v hudební škole hl. města Prahy. Gymnázium Jana Nerudy a AMU v Praze absolvoval ve třídě profesora D. Veise, u kterého poté studoval na Park University v Parkville u Kansas City. Dále rozšiřoval své vzdělání v oblasti staré hudby na prestižních školách v Paříži. Filip Dvořák vystudoval klavír na Konzervatoři Brno. V následujícím období jeho zájem směřoval ke studiu cembalové hry a autentické interpretace staré hudby na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. G. L. Mrázkové a generálbasu pod vedením Václava Lukse. Dva roky studoval na Vysoké hudební škole v Lipsku.