SOVĚTSKÁ OKUPACE OD ZAČÁTKU DO KONCE

pátek 10. srpna od 15:00, Eduard Held Muzeum Zákupy, od 18:00 Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Výstavně-performativní projekt k 50. výročí roku 1968 tematicky rozšiřuje výstavu „100 let“ ve Vlastivědném muzeu a
galerii v České Lípě a je prezentován jak v objektu Českolipského muzea, tak v Muzeu Eduarda Helda v Zákupech.
Multimediální formou, prostřednictvím fotografií, audio a video záznamů a vystavených objektů, zpracovává téma sovětské okupace trvající od roku 1968 do začátku 90. let na území stálé přítomnosti okupačních vojsk, v bývalém vojenském újezdu Ralsko, České Lípě a přilehlých obcích (Mimoni, Zákupech ad.).

24. JAZZOVÉ DNY DUBÁ - NEDAMOV

pátek 10. srpna - sobota 11. srpna od 18:00, Autokemp Nedamov

Pátek: 18.00 Original Swing Band MB, 19:00 Dani Robinson Concept (USA/CZ), 20:00 Lokomotiva (Petr Vondráček + Vítek Fiala a Karel Schürrer, kterým je město Dubá druhým domovem), 21:00 Lee Andrew Davison (USA) a Bohemia Big Band Praha (to nejlepší z big bandů). Sobota: 18:00  Wendys Band, 19:00 Ondřej Štveráček Quartet (vynikající český saxofonista se svým kvartetem), 20:00 The Swings + Golden Big Band Praha (skvělý vokální kvartet přednese slavné české "americké" a i doopravdy americké songy), 21:00 Goldern Big Band Praha.

O BUDULÍNKOVI

pátek 10. srpna v 19:00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Kdo by neznal Budulínka? A kdo by nevěděl, že to nakonec dobře dopadlo, že dědeček s babičkou Budulínka z liščí nory zachránili? Ale jak to vlastně všechno začalo? Prozradí představení Divadla Kapsa Andělská hora.

ZDE: Kompletní programy letních i stálých kin, výstavy a další tipy z regionu

LENKA FILIPOVÁ

pátek 10. srpna v 19:00, zámek Vartenberk Stráž pod Ralskem

Koncert oblíbené písničkářky na nádvoří zámku Vartenberk. Společně v tento den zahrají i Veronika Sabová a Martina Vítková.

KARAOKE

pátek 10. srpna od 20:00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Přijďte se pobavit do Píchlé Noty, zazpívat si a vyhrát džbánek dobrého vína. Připraveno bude přes 200 světových hitů známých kapel, pecky české popové a rockové scény a také oldies.

SKŘETI NA BEZDĚZU

sobota 11. srpna a neděle 12. srpna od 10:00 do 16:00, hrad Bezděz

Celý víkend vás budou na II. nádvoří hradu bavit skřeti na motivy příběhů Pána Prstenů, které přiveze Spolek IGNIS – Šermíři Máchova kraje. Mají vlastnoručně ušité skřetí ležení, kostýmy z kůží, kroužků a železa. Samozřejmostí je i latexová maska, která dodává kostýmu autentičnost a nezvykle děsivý vzhled bestie. Skřeti mají v Ignisu dlouhou tradici již od počátků vzniku klanu Inferno, které funguje již 13 let.

AUTORSKÉ ČTENÍ A HRANÍ V MUZEU

sobota 11. srpna od 14:00 do 18:00, Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Čtení autorské poezie i prózy. Číst budou Helena Braunová, Dalimil Drvota, Rostislav Křivánek, Pavel Matela, Jan F. Medvin a Šárka Raichová. Zahraje Lucijan, autoři z publika se mohou během akce rozhodnout a přečíst také svou tvorbu. Občerstvení bude na přilehlé zahradě.

ATMO MUSIC A JAKUB DĚKAN

sobota 11. srpna od 19:00, zámek Vartenberk Stráž pod Ralskem

Koncert populárních umělců z Liberce.

TANČÍRNA S BIG BANDEM

sobota 11. srpna od 19:00, Městský park Česká Lípa

Potřetí během léta se o výbornou zábavu postarají pořadatelé Tančírny u historického altánu v českolipském městském parku. Tentokrát žhavou jihoamerickou salsu vystřídají swingové kroky, které doprovodí místní těleso Big Band CL. Samozřejmostí už jsou přítomní taneční lektoři i výborné občerstvení od regionálních dodavatelů.

LETNÍ DIVADELNÍ SCÉNA

sobota 11. srpna ve 21:00, hrad Houska

Divadelní představení v nádvoří hradu.

PRINCEZNA A ZLOBIDLO

neděle 12. srpna v 16:00, zámek Zákupy

Hraná pohádka pro děti v zámeckém sklepení v podání Princeznina pohádkového divadla.