HRADY CZ

pátek 31. srpna a sobota 1. září, Bezděz

Hudební letní festival Hrady CZ už počtrnácté veze na památky spoustu muziky. Letos se návštěvníci mohou těšit na kapely Divokej Bill, Mandrage, Jelen, Slza, Rybičky 48, dále na Tomáše Kluse, zpěvačku Lenny nebo Marpa. V pátek se areál otevírá v 15:30, v sobotu už v 10:00 hodin.

EUROHRY DOKSY

pátek 31. srpna od 20:00, náměstí Republiky Doksy

Slavnostní zahájení tradičního víceboje šestičlenných družstev. Před zahájením bude vyhlášena anketa Sportovec Doks a vystoupí taneční hiphopová skupina Marverci. Po zahájení bude následovat první soutěž, kterou je závod na in-line bruslích. Poté zahraje skupina Depeche Mode Revival.

22. MEZINÁRODNÍ NOC PRO NETOPÝRY

pátek 31. srpna od 20:30, Skalický vrch Skalice u České Lípy

Vědomostní a tvůrčí stanoviště, ale také odborný a velmi působivý výklad ředitele českolipského muzea a zoologa Zdeňka Vitáčka, který návštěvníky seznámí s netopýry jako zajímavými živočichy, s jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě. Program proběhne ve Skalici u České Lípy před jeskyní na úpatí Skalického vrchu, a to za jakéhokoliv počasí.

ČESKOLIPSKÝ QUADRATLON

sobota 1. září od 9:00, areál Dubice Česká Lípa

Tři disciplíny jsou českolipské příspěvkové organizaci Sport málo. Na sklonku léta uspořádá v Dubici závod v quadratlonu. K běhu, plavání a jízdě na kolech budou moci závodníci od 8 do 99 let zápolit také v paddelboardingu na vodách nádrže v Dubici. Volnočasový areál u zatopené pískovny bude závod v sobotu 1. září od 9 hodin hostit. „Pro všechny finalisty jsou připraveny medaile i věcné ceny. Nudit se nebudou ani diváci. Součástí celé akce bude i doprovodný program a k dispozici budou i všechny atrakce, které nabízí návštěvníkům dubický areál,“ láká pořadatel. Profesionálové i amatérští závodníci se mohou registrovat do 22. srpna za 250 korun na www.czechtriseries.cz, případně přímo na místě o 50 Kč dráž.

VAŘENÍ KOTLÍKOVÝCH GULÁŠŮ

sobota 1. září od 10:00, zámecký areál Zahrádky

Guláš budou soutěžní týmy vařit ze zvěřiny - muflona, divočáka, jelena, daňka, srnčího, a to nejméně z 5 kg. Návštěvníci mohou soutěžícím, kteří budou guláše připravovat na otevřeném ohni, koukat přímo pod ruce. Uvařené guláše budou moci všichni ochutnávat a také budou hodnoceny porotou, ve které zasedne herec a zahrádecký patriot Igor Bareš, herečka, zpěvačka Bára Mottlová a další.

1. CVIKOHRÁTKY

sobota 1. září od 15:00, Letní kino Cvikov

Na sobotní odpoledne jsou připraveny hry pro dětí (kuličky, dětské chůdy, kroket, skákání gumy, origami, čára, střelba, velký bublifuk), hodinka legrace a soutěží s DJ Hubou, kapela Živá hudba a večer promítání pohádky Zdeňka Trošky Čertoviny.

HIS 15

sobota 1. září od 20:00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Písně Semaforu, rockové kousky české beatové scény 60. a 70. let (Olympic, Petr Novák, K. Kahovec, J. Schelinger, Miki Volek, Petr Kalandra, Vladimír Mišík) a trocha jazzu od Jaroslava Ježka.

VINOBRANÍ U MÁCHOVA JEZERA

neděle 2. září od 13:00, hotel Port Doksy

Závěr letní sezóny u Máchova jezera již tradičně patří Vinobraní v areálu hotelu Port. Návštěvníky letos čeká již sedmý ročník, a to v neděli 2. září od 13 hodin. Hlavní partner akce, Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice, bude opět prodávat bílý i růžový burčák a vybraná vína z vlastní produkce, ale i z Vinařství Kovács. Atmosféru zpříjemní moravská cimbálová muzika Fjertůšek, kterou pravidelně prostřídá místní skupina Vosty Band, a to až do večerních hodin. Občerstvení bude jako vždy zajišťovat tým kuchařů a číšníků z Hotelu Port a tentokrát poprvé i zemědělská společnost ZOD Brniště. Tento největší chovatel krocanů a krůt v České republice přiveze na akci nejen svůj catering Krůtí Chef, ale i interaktivní dílničky se zemědělskou tématikou. Během dne nebudou chybět plavby lodí po jezeře, velká dětská soutěž, tombola nebo divadelní představení.

TANČÍRNA V MĚSTSKÉM PARKU

neděle 2. září od 15:00, Městský park Česká Lípa

Zpestřete si nedělní odpoledne a přijďte si opět zatančit do městského parku. Zahraje vám Lužická tráva a zatančí Country Road.