Pečlivě připravené představení dramaturgicky předčí to, co by člověk čekal od travestie show. Proto jsem se již krátkou chvíli po zahájení programu rozhodl nepsat o delikátnosti podobných představení a nesledovat sociologický profil průměrného diváka. Jde tu v prvé řadě o zábavu, a té nabídli protagonisté nadmíru.

Scéna představuje obývací pokoj stárnoucí rozvedené Dejny, vášnivé čtenářky bulváru a reklamních letáků. Tato dáma miluje navzdory všemu slasti a vzrušení, které jí život přináší. Většinu času však tráví před obří televizní obrazovkou, v níž se postupně zjevuje celá plejáda zpěvaček.

Jako první z obrazovky na pódium přichází dvojnice Marcely Holanové. Ta je vystřídána Dádou Patrasovou, která se nezdráhá zajistit si aktivní spolupráci publika a vybírá si z něho za asistence žížaly Julie svoji kouzelnou školku. Při televizním aerobiku s Madonnou hlavní aktérce Daně rupne v zádech. Naštěstí za ní z obrazovky sestupuje Naďa Urbánková s kosmodiskem a situaci zachraňuje.

Dana totiž čeká pánskou návštěvu, kterou představuje opět dobrovolník z publika. Dana mu věnuje vášnivé obětí a píseň Měli jsme se potkat dřív. Uklidit nepořádek v obývacím pokoji přichází člověk, který povýšil travestie na umění, Freddie Mercury se smetákem a koženou sukní.

Ženy v publiku obdivují krásné kostýmy, líčení a účesy. Protagonisté se zase věrně vciťují do opačného pohlaví a získávají si ho břitkým a pikantním humorem, který je ženám v sále ušit na míru.

Dost ale reflexí, začíná druhé dějství, které otvírá televizní volba miss. Všechny soutěžící milují vášnivý sex a přejí si světový mír. Dalšími vrcholy večera jsou Leona Machálková a Whitney Houston. Poté přichází Natalia Oreiro, aby přeměnila bolest v lásku a usmíření. Helena Vondráčková vítá déšť a tříhodinová show spěje do finále. Dámy nastupují v civilu, totiž jako muži. Tleskající publikum křičí nadšením.

Sami účinkující velmi oceňují českolipské publikum, které jim pravidelně vytváří vynikající atmosféru. „Lidi se tu umějí spontánně bavit, a proto sem jezdíme velmi rádi. Už 15. dubna zde představíme svůj nový program.“ říká muž s uměleckým pseudonym Lolla de Champagne. Na návrat skupiny Scandal ladies se tak již teď těší početný zástup jejích českolipských fanoušků.

Autor: Tomáš Cidlina