Skupina Nautica z Jablonce nad Nisou se letos stala senzací českých folkových soutěží. Získala první místo v soutěži Brána, druhé místo trampského folk a country festivalu Porta, a tuto sobotu první místo v národním finále Folkového kvítku.

S vlastními písničkami soutěžilo v přírodním amfiteátru pod zámkem Konopiště celkem 13 nejlepších sólistů a kapel do 18 let z celé české republiky.

Skupina Nautica získala první místo nejen u odborné poroty složené z našich významných textařů, producentů a jiných hudebníků, ale i hlavní cenu v diváckém hlasování. Za zmínku také stojí, že průměrný věk kapely je jedenáct let a jsou žáky jablonecké Základní umělecké školy. Neméně cenné je i bronzové místo, které získala další jablonecká skupina Blue ray.

Hned dostali pozvání na letní festivaly

Kapela Nautica dostala pozvání na letní festivaly jako Žalmanův Kyjov, Folk na Líšnici nebo Mohelnický dostavník. Posluchači ze severu ji mohou slyšet v sobotu 26. května v 16 hodin na zámku Sychrov, kde vystoupí společně s kytaristou Janem Krajníkem a kytarovým souborem Eurydika.

„Atmosféra na Konopišti byla jako vždy úžasná. Přispěli k ní nejen soutěžící, ale i hlavní hosté festivalu, například Spirituál kvintet, Berušky, Nezmaři, Tomáš Klus, Děda Mládek Illegal band a další," řekl člen kapely Nautica Jiří Samek.

Finalisté soutěže Folkový kvítek vystoupí také na novém festivalu Folková noc, který se koná v pátek 20. a v sobotu 21. července v Dolánkách u Turnova. Více informací na http://folkovanoc.cz/

Pozvánka

KYTARA NA CESTÁCH

Koncert z cyklu Hvězdy a hvězdičky

Kdy: sobota 26. května od 16 hodin

Kde: Státní zámek Sychrov

Vystoupí:

kytarista Jan Krajník

kytarový soubor Eurydika

hudební skupina Nautica