Malé divadlo čeká druhý ročník festivalu současného divadla WTF?! A bude to jízda. Tentokrát mladí divadelníci nabídnou tři dny nabité kulturou a zdaleka nepůjde pouze o divadlo. Na víkendové akci se představí místní i umělci z celé republiky a několik i ze zahraničí. Festival startuje v pátek 3. května v 18 hodin a vše utichne v neděli 5. května večer.

„Neskromně musím říct, že v Liberci nevím o žádné jiné akci, která by nabídla tak rozmanité mladé umělce, jako náš festival. Podařilo se nám dát dohromady špičky české undergroundové scény. Během WTF?! se v Malém divadle vystřídá asi třicet projektů, souborů, či výtvarníků," slibuje herec Tomáš Dianiška z Divadla F. X. Kalby. Z libereckých talentů se představí například návrhářka Mira Božská se svou fashion show, herec Naivního divadla Marek Sýkora se pokusí zahrát pohádky pro dospělé s názvem Márův jokebox. „Diváci budou vykřikovat libovolná slova a „nebohý" Mára podle nich improvizuje rozverné scénky," vysvětlil Dianiška.

Derniéra Pipinek

Poslední a také libereckou položkou v programu je promítání nového filmu Dětské televize Vobrázky z vajglů. Místní galerie 3x3 chystá vernisáže a koncerty. Punková odnož libereckého divadla Divadlo F. X. Kaldy zahraje inscenace z této sezóny Siegfiedova idyla, LSDown, Mickey Mouse je mrtvý a rozloučí se s úspěšnou metrosexuální jízdou Pipinky z plakátu.

WTF?! FESTIVAL SOUČASNÉHO DIVADLA

MALÉ DIVADLO, Liberec

Pátek 3. - neděle 5. května

DIVADLO: Dresscode: Amis & Amil A Studio Rubín (Praha), Reality Number Six Gerhart Hauptmann-Theater (Zittau), Kabaret Bestie: Vězeňské blues (Praha), Siegfriedova idyla Divadlo F. X. Kalby, Malíři Bratři v tričku (Praha), JÁ + JÁ = ? KÁŤAjeBÁRAjeSKÁLA (Most\Jablonec), LSDown Divadlo F.X.Kalby, Název dodám později Divadlo DNO (Brno\Praha), 120 dnů svobody Lachende Bestien (Praha), Mickey Mouse je mrtvý Divadlo F. X. Kalby, Pipinky z plakátu F. X. Kalby DERNIÉRA!, Cela F. X. Kalba PREMIÉRA\DERNIÉRA uvádí pouze na WTF?!, Márův jokebox

HUDBA: HI-FI (Praha), PíZH (Brno), Experimental cabaret (LBC), Tři bobři (Praha), Pipinky pičo (LBC), Kabája (JBC), Alpia (LBC, PHA)

OFF: 3x3 gallery PíZH, Slakinglizard, Richard Loskot, Božská Babi Fashion-theatre show, Jozko Barde Murcko, Kouzelník, sekáč, stánky, občerstvení

„Nic netrvá věčně, bude nám chybět, ale rozloučení na WTF?! festivalu považujeme za důstojné," dodal liberecký autor a herec.

Politický kabaret

Mezi taháky divadelní části patří snad největší fenomén domácí scény politický kabaret Blonďatá bestie s podtitulem Vězeňské blues. Médii, kritikou i diváky oceňovaný divadelní seriál s populárními herci satiricky komentuje aktuální politické kauzy. Hitem je i inscenace pražského divadla A Studio Rubín Dresscode: Amis a Amil režiséra Daniela Špinara, který patří ke špičce současné české režie. Hra je ve svém domácím divadle vyprodána na měsíce dopředu.

Pozvání na WTF?! přijala i skupina Lachende Bestien s kontroverzním projektem 120 dnů svobody, který se uvádí na půdě Divadla Na zábradlí.

Vstupenky se prodávají v předprodeji na dny: pátek 250 Kč, sobota 350 Kč, neděle 150 Kč. Na místě možná zbude pár lístků na jednotlivé hry za 100 Kč.

Video

Program

PÁTEK 3. května

Sál

18.00 – 19.30 - Reality Number Six (Zittau)

22.00 – 23.30 - Dresscode: Amis & Amil (A studio Rubín)

24.00 - HI-FI (PHA)

Klub

Kouzelník – Tomáš Holý

Klavír – Michal Maléř

Bílý foyer

19.30 – 20.30 - Piča z Hoven – vernisáž

? - Richard Loskot – vernisáž

22.30 – 23.15 - Piča z Hoven – koncert

SOBOTA 4. května

Sál

14.00 – 15.00 - Siegfriedova idyla (F. X. Kalby)

16.00 – 16.30 - Malíři (Bratři v tricku)

16.30 – 16.45 - Aries (soubor bicích nástrojů)

17.30 – 19.00 - LSDown (F. X. Šaldy + Kalby)

19.30 – 19.45 - Fashion-Theatre show – Božská Babi

20.30 – 21.30 - Název dodám později (Divadlo DNO)

22.30 – 00.00 - 120 dnů svobody (Lachende Bestien)

00.30 – Kapely – Pipinky pičo + Tři bobři + Alpia

Rampa

15.15+ 17.00 - Já + Já = <3 (DS KÁŤAjeBÁRAjeSKÁLA)

Klub

Kabája – koncert

Márův jokebox

Bílé foyer

vernisáže

sekáč

stánky

Občerstvení – Hairy Bakers

+ další

NEDĚLE 5. května

Sál

16.00 – 17.30 - Brkelemeke

18.30 - 19.30 - Pipinky z plakátu - derniéra

20.30 - 21.30 - Mickey Mouse je mrtvý (F. X. Kalby)

Rampa

18:30 – 19.30 - Vobrázky z vajglů (film)