Předkapelou jí bude dobře zavedená kapela Imodium z Broumova (na snímku).
Do kronik coby rok zrození vpisuje skupina Imodium rok 2000, kdy si jich domácí diváci všimli na prestižním festivalu Broumovská kytara.Následně se s velkým ohlasem představili na řadě letních festivalů a koncertů s řadou předních českých kapel. Jako jediná kapela v české historii pořádá každý rok tzv. Bytové turné, kdy objiždí byty svých fanoušků a hraje pro ně, kdekoliv…
Ústecký kapela UDG, která zvítězila v roce 2004 v soutěži Coca – Cola Pop Star, si získala srdce velkého počtu fanoušků především díky uppergroundovému stylu muziky. Kapela se už do povědomí široké veřejnosti zapsala několikrát, a to například skladbami Motýl nebo Hvězdář.
UDG patří ke spolkům, které svoje fanoušky rozhodně nešidí, vloni odjeli několik desítek koncertů, ať už samostatných či jako doprovod skupin Wohnout, Kryštof, Divokej Bill či Horkýže Slíže.
Páteční koncert není jediným letošním vystoupením partičky UDG na Českolipsku. Předvedou se rovněž na festivalu České hrady, a to první srpnový víkend na Bezdězu, společně s Anetou Langerovou a kapelami Divokej Bill, Kryštof či Gaia Mesiah a mnoha dalšími.