Sámer na sebe upozornil v roce 2004 v prvním ročníku soutěže Česko hledá Superstar, kde se umístil na 3. místě za Anetou Langerovou a Šárkou Vaňkovou. Na jeho debutovou desku nemuseli fanoušci dlouho čekat, album vydal ještě v témže roce. CD Busted ve stylu pop a r'n'b se prodalo 50 000 kusů a získalo během prvních dvou týdnů dvouplatinovou desku. Na kontě má ještě alba Break The Silnece z roku 2005 a zatím poslední album vydal před sedmi lety. Za desku s názvem My Way si už během jejího křtu v Praze převzal Zlatou desku.

Zúčastnil se mnoha mezinárodních soutěží, např. New Wave 2007. Z 8 000 přihlášených mladých zpěváků z celého světa byl do semifinále 169 účastníků vybrán i Sámer Issa. Úspěšně postoupil do finále, kde v silné mezinárodní konkurenci skončil na krásném 12 místě! Na této soutěži se mu splnil i velký sen: S legendárním soulovým zpěvákem Stevie Wonderem a s ostatními finalisty si na jednom pódiu zazpíval známý hit I Just Called To Say I Love You.

Novou desku chystá Sámer na příští rok, bude se jmenovat Andělé a Démoni a bude celá v češtině, přestože se chystá brzy vrátit do Ameriky. V klubu Píchlá nota v Doksech vystoupí Sámer Issa na zvláštní pozvání živě v sólovém Vánočním koncertu v lehce jazzovém stylu. Součástí koncertu bude i autogramiáda. Vstupenky lze rezervovat přímo v klubu nebo na www.pichlanota.cz.