Diváci ke vstupenkám získali originální akcie v hodnotě jednoho milionu, které byly kryty uměleckou hodnotou přítomné delegace. Vestibul kina se proměnil v improvizované vězení, ve kterém si nechali diváci i Vorel a Matonoha zhotovit policejní fotografie. Připravena byla tipovací soutěž o ceny, úkolem bylo odhadnout finanční hotovost kufru plného peněz.

Tomášové Vorel i Matonoha byli příjemně překvapeni nejen pojetím slavnostní premiéry, ale i skupinou DDT v čele s Ditou Eiseltovou, která se náhle vynořila z opony a vystřihla úvodní píseň z filmu. „To je paráda, jak to že ji umíte, vždyť ještě nikde nevyšel ani text natož noty, jak jste se to naučili?“ vyzvídal překvapený Matonoha, autor písně.

„Prostě jsme si tu píseň během pár dní naposlouchali a pak secvičili,“ prozradila Eiseltová. Vorel si vše hned natáčel na mobil „Je to neuvěřitelné co tu v Boru dokážete připravit. Je to nejlepší kino v republice. Vždycky se sem těšíme a čekáme, co na nás vedoucí kina Radovan Novotný nachystá,“ dodal Vorel a vyprávěl divákům některé historky z natáčení, mimo jiné se zmínil, že Tomáš Matonoha ohrozil natáčení tím, že přišel s přeraženým nosem.

Toto zranění si přivodil v hospodě, kde vzpomínal na své taneční umění. Nakonec se nechal herec od diváků vyhecovat, svlékl bundu a skočil na podiu ukázkovou rybičku, za což sklidil velký potlesk. Na závěr diváci, kteří měli v soutěži nejlepší odhad, získali od režiséra soundtrack, knihu a vítěz filmový scénář.

Autor: Ilona Rejholcová