Od roku 1996 vystupuje s folkrockovou kapelou Fleret z Vizovic. Nutno dodat, že spolupráce oběma stranám nadmíru vyhovuje a jejím výsledkem je nádherný hudební zážitek, který zprostředkovávají divákům po celé České republice i v zahraničí.

Jarmila Šuláková je vynikající interpretkou lidových valašských písní. Skupina Fleret, ověnčená titulem dvorní kapely Valašského království, vychází taktéž z místní lidové hudby. Stejně tak v sobě nezapře inspiraci uskupeními jako Jethro Thull, Black Sabath či Led Zeppelin. Nebojí se ale ani jiných žánrů, a proto zvukovou tvář kapely dotváří kromě dominantní lidové složky i prvky reggae nebo funky.

To vše tvoří dokonalou symbiózu a zároveň naprosto originální zvuk. Všichni členové kapely perfektně ovládají své nástroje a nestárnoucí hlas Jarmily Šulákové vše sjednocuje a podtrhuje. Výsledkem je vynikající hudební zážitek.

V kulturním domě ho intenzivně sledovala asi stovka diváků. Nadšené publikum zpívalo společně s kapelou a s Jarmilou Šulákovou a na konci každé písně zazněl vždy silnější a spontánnější potlesk. I samotní interpreti si své publikum hýčkali a oceňovali jeho spoluúčast na koncertě.

S Jarmilou Šulákovou a skupinou Fleret se českolipské publikum rozloučilo upřímným potleskem ve stoje, za který bylo odměněno několika přídavky. Čtvrteční večer v Crystalu potěšil nejen fanoušky folkloru. Okouzleni odcházeli domů všichni, kteří sem zavítali.

Autor: Tomáš Cidlina