VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězný soubor z Boru putuje do Rakovníka

Nový Bor - Vítězem 29. ročníku postupové amatérské přehlídky divadelních souborů hrajících pro děti Dospělí dětem v Novém Boru, která se konala o uplynulém víkendu, se stal divadelní soubor Mladá scéna Ústí nad Labem.

31.5.2011 1
SDÍLEJ:

Z rukou poroty Mikiho Vika (vpravo) přebírá hlavní ocenění Pavel Trdla, šéf souboru Mladá scéna Ústí nad Labem.Foto: Ilona Rejholcová

Porota udělila ústeckému souboru ocenění za pohádku Mauglí na motivy J. R. Kiplinga a zároveň ho doporučila na celostátní přehlídku Popelka Rakovníka. Šéf souboru Pavel Trdla byl dojat a radoval se spolu s divadelním souborem. Ve své dramaturgii se Mladá scéna převážně orientuje na klasická díla domácí i zahraniční dramatiky pro děti a mládež, kterou zpracovává moderním, netradičním způsobem.

Hlavní silnou stránkou všech inscenací je především výtvarná složka, zajímavá scénografie kostýmů i scény. Součástí náročné výpravy je i neobvyklá světelná tvorba scény včetně světelných efektů. Dalším silným atributem je vlastní autorská hudba, na které soubor spolupracuje s několika hudebními skladateli. Mladá scéna si odvezla z Nového Boru také ocenění za herecké role Mauglího, Šerchána, Rakšás a za světelné efekty.

Novoborští ochotníci NOPOĎ získali hned dvě ocenění: za dramatizaci pohádky Jana Wericha „Až opadá listí z dubu“ si cenu převzal Štěpán Kňákal a Radka Häringové se radovala z ceny za roli sousedky.

Během festivalového víkendu shlédla pohádky tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost si vyzkoušet mimo jiné také loutkoherectví, malování pohádek a různé sportovní atrakce.

Porota ve složení Kateřina Baranowská, Eva Kodešová a Miki Vik udělila celkem 12 ocenění jednotlivým hercům a souborům. Příští rok se pořadatelé chystají na jubilejní už 30. ročník Dospělí dětem.

#nahled|https://g.denik.cz/7/2a/novy_bor_divadlo_dopseli_detem_prehlidka_soubory_1102_usti_maugli_vitez_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/7/2a/novy_bor_divadlo_dopseli_detem_prehlidka_soubory_1102_usti_maugli_vitez.jpg|Vítězné představení Mauglí.#
#nahled|https://g.denik.cz/7/2a/novy_bor_divadlo_dopseli_detem_prehlidka_soubory_1101_loutkohorectvi_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/7/2a/novy_bor_divadlo_dopseli_detem_prehlidka_soubory_1101_loutkohorectvi.jpg|Součástí festivalové přehlídky Dospělí dětem v Městském divadle v Novém Boru byla řada doprovodných akcí, například loutkoherectví.#
#nahled|https://g.denik.cz/7/2a/novy_bor_divadlo_dopseli_detem_prehlidka_soubory_1104_nopod_knakal_cena_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/7/2a/novy_bor_divadlo_dopseli_detem_prehlidka_soubory_1104_nopod_knakal_cena.jpg|Za dramatizaci pohádky Jana Wericha si cenu převzal Štěpán Kňákal z novoborského souboru NOPOĎ. #
Ilona Rejholcová


31.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení