Bujaré veselí provázelo sobotní oslavy Léto s Pryskem. Kromě soutěžení, popíjení, koupání a dalších zábavných činností, který areál okolo místní požární nádrže umožňuje, se největší pozornost soustředila na křest nové knihy 10 stupňů ke zlaté. Tu sepsal starosta Prysku Jan Sviták spolu s místním badatelem a nadšencem Pavlem Domalípem.

„Není to kniha, která by měla ambice nějak přesně mapovat historii Prysku, spíš jsme se snažili zachytit emoce, které provazejí společenský život v Prysku,“ uvedl spoluautor díla Jan Sviták.

Knihu pokřtila slavná herečka Vlasta Chramostová, která je zároveň preškavskou patriotkou. Na začátku podotkla, že ve svých dvaadevadesáti letech je jistě nejstarší chalupářkou v obci.

„Je to už můj hlavní domov. Jsem tu nejraději a musím se pochlubit, také jsem přispěla ke zvelebení Prysku. Když jsem sem před padesáti lety přišla, vedle nás bylo takové smetiště a já jsem si ho přivzala k svému pozemku, přistavila tam část chalupy a nyní je tam krásná zahrádka, kde prožívám své stáří," řekla během křestu Chramostová.