Do Hospody U Lázní v Chotovicích zavítá pražská formace Vltava, která je neodmyslitelně spjata s postavou muzikanta a herce Roberta Nebřenského. VLTAVA. Třicet případů Kapitána pejska

Skupina, která se na pódia po delší odmlce vrátila teprve nedávno, patří k tomu nejoriginálnějšímu na české scéně.Nový program Třicet případů Kapitána pejska skupina poprvé představila 27. února v Lucerna Music Baru v Praze. Nyní s ním míří do klubů po celé republice. Jednou ze zastávek jsou také Chotovice u České Lípy.

„Třicet případů Kapitána pejska bude takový průlet světem vltavských písní, kde jednotlivé postavy navážou vzájemné kontakty a vůbec celý ten náš vesmír ožije a alespoň na dobu koncertu se ujme vlády," prozradil Robert Nebřenský.

VLTAVA vydává po deseti letech novou desku.

Neobvyklá poetika

Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Tohle přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také zcela původním hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského.

Na podzim 2011 vydala Vltava desku Komedianti se vracejí domů, na které prezentuje svůj současný průzračný kytarový sound. Autorskou spolupráci na nejnovější desce kytarista Peter Binder přirovnal k sehranosti dvojice Lennona a McCartneyho.

VLTAVA

koncert

Kdy: pátek 3. května od 20 hodin

Kde: Hospoda U Lázní, Chotovice u České Lípy

Není to ovšem to jediné, co Vltavu spojuje s Beatles.ROBERT NEBŘENSKÝ a PETER BINDER.

Už písničkou Marx Engels Beatles ze stejnojmenné desky z roku 1998 projevila Vltava sympatie k liverpoolské čtveřici. 

Obě kapely mají oblibu v bajkách. (Prasátko Piggies, Kapitán pejsek Martha My Dear, Blackbird, Rocky Racoon, Zajíc a koza, Nový život kočky…).

Pozdější Beatles

Vltava zahrála po dvou letech v jabloneckém Klubu Na Rampě. Martin Vajgl.

„Máme nejraději pozdější období Beatles. Desky Abbey Road, Yellow Submarine nebo Let It Be. Jsou pro nás určitě jednou z důležitých inspirací," uvedl Peter Binder.

Stejně jako mají Beatles Yellow Submarine, má Vltava parník Děvín, který řídí Kapitán pejsek. Beatles mají vlastní svět kolem žluté ponorky, ve kterém žije seržant Pepper, Modráci, Nowhere Man a další. Podobně svébytný svět s mnoha osobitými postavičkami kolem sebe vytvořila i Vltava.

Videa: