František, Mám jednu ruku dlouhou, Demáček, Chtěl bych se jmenovat Jan, Krtek nebo Tata. To jsou hity, které už skoro zlidověly.

Buty nedávno potěšili fanoušky novou deskou, která vyšla letos v květnu. Nazvali ji Duperele. Není to tak, jak to snad na první pohled vypadá. Jejich nové album z části vypovídá o dost drsné realitě, jeho název ale znamená Drobnosti!

Nejenom největší hity, ale i novinky z aktuální desky zazní na koncertu v Jablonci nad Nisou v pátek 12. října. Začátek koncertu je plánovaný na osmou hodinu večerní.

BUTY

koncert české kapely

Kdy: pátek 12. října od 20 hodin

Kde: Eurocentrum, Jablonec nad Nisou

Vstupné:

předprodej: 220 Kč

na místě: 250 Kč

„K nahrání nové studiové desky jsme se dostali za tak dlouhou dobu, protože jsme hodně koncertovali, také kolem sebe sledovali pomačkaný svět a čekali na tu správnou chvíli. Ta přišla až v poslední době, kdy jsme už začali vnitřně cítit, že je třeba něco nového udělat. Musím říct, že když jsme s Radkem Pastrňákem udělali základy nových písní, úplně jsme ožili. Vlilo nám to novou krev do žil," říká o vzniku alba bubeník Richard Kroczek.DUPERELE. Nová deska kapely Buty.

Pětičlenná parta vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Buty vydali osm studiových desek a v roce 2003 vyšlo dvojalbum největších hitů s názvem BuTykvariát.

„Koncert připravujeme s manažerem skupiny již dlouhou dobu. Letos konečně uzrál čas na vydání nového alba a vzápětí i na vystoupení v Jablonci," řekl Jan Ocilka z Eurocentra.

Nápadité texty

Ostravská pětka si své publikum získala nápaditými a vtipnými texty. V jejich muzice se najde mnoho žánrů od rocku, folk přes jazz až k reggae. S každou deskou přinesou něco nového.

„Buty považuji za jednu z nejoriginálnějších a muzikantsky nejkvalitnějších skupin, kterým se podařilo ve zdejším prostředí prosadit. Na textech skupiny je příjemné, že jsou vtipné, ne však hloupé, stejně jako její hudba je poměrně snadno stravitelná, ale naleznete v ní spoustu zajímavých momentů. Buty jsou kapela, která se vám nepřejí," pochválil kapelu Ocilka.

Vstupenky na koncert si posluchači mohou zakoupit v předprodeji na recepci Eurocentra za 220 Kč. Na místě jsou lístky k mání za 250 Kč.

S Buty nevystoupí žádná předkapela. Koncert začne ve 20 hodin.

Soutěž Buty.

Diskografie

Řadová alba:

1992 Pískej si, pískej

1994 Ppoommaalluu (jízda)

1995 Dřevo

1997 Rastakayakwanna

1999 Kapradí

2001 Normale

2006 Votom

2012 Duperele

Kompilace:

2003 buTYKVAriát

Koncertní nahrávky

2000 Kosmostour

Videa

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube